Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Jeżeli zdecydowałeś się na oświetlenie ledowe, powinieneś wiedzieć, że nie wolno ich montować bezpośredni na ścianie, tym bardziej takiej, wykonanej z karton gipsu. Także, gdy chodzi o schody i meble, taśma LED wymaga użycia dodatkowych elementów. Odpowiednio dobrane profile i klosze nie tylko znacząco podnoszą estetykę wyglądu takiego oświetlenia, ale i wpływają korzystnie na samą pracę urządzenia. Dowiedz się, jakie profile do taśm LED będą najlepsze i co powinieneś o nich wiedzieć!

Profil z aluminium – jakie ma właściwości?

Aluminium jest materiałem, który doskonale współpracuje z tego typu oświetleniem. Przedłuża pracę taśmy i pozwala na bezusterkowe wykorzystanie pełnej mocy światła. Wśród profili aluminiowych możemy wyróżnić:
1.Profil LED wpuszczany: będzie dobry do podwieszanych sufitów.
2.Profil kątowy: przeznaczony do różnego rodzaju narożników.
3.Profil LED okrągły do nowoczesnych wnętrz.
4.Profil LED natynkowy: przeznaczony do montażu na meble, w tym półki sklepowe lub barowe.
5.Profil podłogowy: najlepszy do miejsc o podwyższonej wilgotności, na schody oraz na płaszczyzny podłogowe
6.Profil schodowy LED: jest przeznaczony do montażu na stopnie schodów.

Led profile aluminiowe – jak dobrać odpowiedni klosz?

Profile, które są dedykowane taśmom ledowym, tak jak było już to powiedziane spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą one zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze – dzięki nim możliwe jest uzyskanie światła, jakiego potrzebujemy w danej chwili. Możesz zdecydować się na:
klosz mleczny
Daje on przyjemne, niezbyt ostre światło, które wspaniale wygląda w pomieszczeniach restauracyjnych oraz w domach czy na tarasach. Źródło światł jest nieco przygaszone i miękie.
klosze transparentne/przezroczyste
Klosze tego rodzaju charakteryzują się dosyć wyraźnym, odbiciem światła. Są one odpowiednie do miejsc, które chcemy szczególnie mocno zaakcentować. Będą więc nadawały się na schody, niebezpieczne stopnie, niskie stropy czy inne dosyć niebezpieczne miejsca. Klosze transparentne, czyli przezroczyste są w sam raz do tego, aby zostały umieszczone także na witrynach sklepowych.

Profile do taśm LED szerokie – jakie mają zastosowanie?

Szerokie profile do taśm ledowych są idealne do tego, aby zamontować od trzech do nawet sześciu taśm. Takie szerokie profile dają nam mnóstwo możliwości. Można dzięki nim uzyskać bardzo dużą moc światła, a ponadto estetyka wnętrza zostaje utrzymana. Sprawdzą się one głównie w lokalach różnego rodzaju oraz dużych pomieszczeniach prywatnych.

Dodaj komentarz