Samodzielny remont: co kupić w sklepie BHP?

Samodzielny remont: co kupić w sklepie BHP?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wyremontowanie mieszkania. O ile elektrykę, czy hydraulikę lepiej zostawić fachowcom, o tyle malowanie ścian, montowanie szafek, a nawet kładzenie paneli podłogowych lub kafelków można wykonać samodzielne. Warto jednak zaopatrzyć się w kilka ochronnych rzeczy na start. W tym ubrań roboczych, które nie tylko ochronią ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi, otarciami i zadrapaniami, ale też nasze codzienne ubrania, które szkoda na remont marnować.

Asortyment sklepów BHP

Sklepy BHP oferują wszelkiego rodzaju odzież roboczą i ochronną, która jest niezbędna przy wykonywaniu prac remontowych. Funkcje odzieży roboczej i ochronnej lekko się od siebie różnią. Odzież robocza zastępuję normalne ubrania i chroni ciało przed otarciami, zadrapaniami i innymi urazami mechanicznymi. Używa się jej do małoinwazyjnych prac, które bardziej zagrażają naszym ubraniom niż zdrowiu. Na przykład właśnie prac remontowych. Do odzieży roboczej zaliczają się spodnie ogrodniczki, spodnie do pasa, koszule, t-shirty, bluzy polarowe i czapki, które akurat do prac domowych raczej się nie przydadzą. Chyba, że planujemy też jesiennie remanenty w ogrodzie. Wtedy warto zaopatrzyć się w cieplejszą odzież roboczą.

Odzież ochronna jest już bardziej specjalistyczna. Ma ona na celu ochronić ciało przed ostrymi narzędziami, agresywnymi środkami chemicznymi, ale jest też konieczna przy spawaniu, cięciu, piłowaniu oraz pracach przy wysokim napięciu. Odzież roboczą i ochronną znajdziemy w jednym miejscu, właśnie w sklepach BHP, np. w tym sklepie online.

Prace remontowe: co kupić w sklepie BHP?

Wybór artykułów w sklepie BHP będzie zależeć od tego jakie prace remontowe chcemy wykonać. Jeśli planujemy dużo wiercenia warto zaopatrzyć się w nauszniki przeciwhałasowe. Słuch mamy tylko jeden i trzeba go chronić. Podstawą kompletu odzieży roboczej są rękawice. W przypadku lekkich prac, takich jak malowanie ścian, czy składanie mebli wystarczą rękawice dziane, które chronią dłonie przed otarciami, zadrapaniami i odciskami. Jeśli planujemy samodzielne przycinane kafelków lub paneli, to lepiej postawić na rękawice wzmacniane skórą naturalną. Rękawice wzmocnione skuteczniej chronią przed ostrymi przedmiotami, w tym przed przypadkowym ucięciem palca. Do tego zestawu warto dokupić plastikowe okulary ochronne, które zabezpieczają oczy przed odłamkami. Ostatnie, ale nie mniej ważne są spodnie robocze. Remont to kurz, pył, kapiąca farba, ale też kucanie i klęczenie. Spodnie robocze ze wzmocnieniami na kolanach uchronią nas przed siniakami, ale też zabezpieczą codzienne ubrania przed trudnospierającą się farbą, silikonem, czy klejem.

Dodaj komentarz