Stacja kontroli pojazdów

Specjaliści pracujący na stacji kontroli pojazdów, a nawet każdy przeciętny kierowca powie nam, że podczas stania w korkach spalanie paliwa w samochodzie znacznie rośnie. Jest to szczególnie dokuczliwe dla osób żyjących w mieście, prowadzących mobilny tryb życia bądź pracy, czyli często poruszających się po zazwyczaj zakorkowanych ulicach miast.

Tak dzieje się szczególnie w dużych miastach takich jak Warszawa, w których natężenie ruchu drogowego jest szczególnie silne. Dlatego przed zakupem samochodu powinniśmy się zastanowić, jaki tryb życia i jazdy prowadzimy, w jakim mieście żyjemy a następnie dostosować rodzaj samochodu do tych wytycznych. Aby zasięgnąć profesjonalnych informacji warto wybrać się na stację kontroli pojazdów, gdzie pracują specjaliści posiadający dużą wiedzę w tej dziedzinie. Na pewno nie możemy liczyć na uzyskanie rzetelnych informacji od sprzedawców w komisach samochodowych, którzy są nastawieni na sprzedaż za wszelką cenę i często ukrywają pewne fakty lub nieco koloryzują rzeczywistość.

W przypadku spalania paliwa, w komisach samochodowych zawsze powiedzą nam, że samochód mało pali, a w korkach jeździ jak na trasie. Nie wolno wierzyć tym opiniom, gdyż prawie zawsze są niezgodne z prawdą. Każdy samochód spala w korkach znacznie więcej paliwa niż podczas swobodnej jazdy piękną autostradą. Jednak istnieją modele dostosowane do jazdy w mieście i te do jeżdżenia po trasie. Do jazdy miejskiej najlepiej nadają się samochody niskoobrotowe, o małej pojemności silnika i niskim spalaniu paliwa podczas stosunkowo wolnej jazdy. W korkach takie samochody spalają dość mało benzyny, natomiast średnio nadają się do bardzo długich i męczących tras.

Natomiast silniki wysokoobrotowe nie są absolutnie dostosowane do jazdy po mieście, gdyż na niskich obrotach, czyli podczas stania w korku, czerpią o wiele za dużo benzyny, będąc tym samym bardzo nieekonomicznymi w użytkowaniu. Zanim zatem kupimy samochód w komisie samochodowym warto zaczerpnąć informacji na stacji kontroli pojazdów, gdzie profesjonalni mechanicy doradzą nam jaki model samochodu wybrać.

Dodaj komentarz