Tak wyślesz tanio palety do Hiszpanii

Tak wyślesz tanio palety do Hiszpanii

Wielu osobom Hiszpania może się kojarzyć z wakacyjnym wypoczynkiem, dobrym jedzeniem, sportowymi gwiazdami, a także tradycyjnymi wydarzeniami, które przyciągają tysiące turystów do znanych miejsc. Warto pamiętać o tym, że Półwysep Iberyjski to także atrakcyjne miejsce pracy dla Polaków, a także siedziba wielu firm, które są doskonałym partnerem biznesowym. Dlatego właśnie z roku na rok rośnie eksport oraz import towarów, a kurierzy do Hiszpanii dostarczają wiele paczek i palet oraz ładunków wymagających specjalnego transportu.

Jak wysłać paletę do Hiszpanii?

Palety do Hiszpanii wysyłają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Dla wielu firm jest to podstawa międzynarodowej współpracy, więc zależy im na rzetelnych, sprawnych i tanich usługach. Oferty kurierów są więc skrojone na miarę i dlatego coraz częściej właśnie ten sposób transportu jest wybierany przez tych, którzy wysyłają regularnie, jak i tych, dla których są to okazjonalne zlecenia. Zawsze można mieć pewność, że ładunek dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Dzięki opcjom dodatkowym można również dopasować usługę do indywidualnych potrzeb. W większości przypadków są to opcje płatne.

Paleta do Hiszpanii musi być zapakowana zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Nie mogą się w niej znaleźć ładunki zabronione w transporcie na mocy krajowych i międzynarodowych przepisów oraz restrykcji samego kuriera. Trzeba pamiętać o tym, że to od poprawnego zapakowania w dużej mierze zależy to, w jakim stanie przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy. Kurierzy do Francji przewożą standardowe Europalety o wymiarach 120×80 centymetrów lub półpalety (80×60 cm). To uniwersalne podstawy, które świetnie sprawdzają się w transporcie międzynarodowym. Poza tym stabilizują ładunek i ułatwiają jego załadunek i rozładunek. Paleta zawsze musi być dobrana do specyfiki ładunku – a przede wszystkim jego wielkości oraz ciężaru. Oczywiście podstawa jest niezastąpiona także w transporcie rzeczy delikatnych czy też nieforemnych.

Wycena kuriera do Hiszpanii

Do Hiszpanii kurierzy dostarczają palety o maksymalnej wadze do 1000 kilogramów oraz o wysokości do 210 centymetrów. Najczęściej taka przesyłka do odbiorcy jedzie około 8 dni. Podstawowe parametry wpływają przede wszystkim na wycenę usługi. Wpisuje się je w formularz zamówienia. Należy podać także dane adresowe nadawcy i odbiorcy, ponieważ niektórzy przewoźnicy biorą przy wycenie pod uwagę odległość, jaką paleta musi pokonać. Formularz zamówienie pozwala więc szybko oszacować koszty, a także sprawdzić prognozowany czas doręczenia przesyłki. To także intuicyjna porównywarka ofert. W ten sposób można znaleźć tę najlepszą, idealnie dopasowaną do potrzeb. Na koszty będą wpływać także wybrane opcje dodatkowe takie jak transport materiałów niebezpiecznych ADR czy ubezpieczenie. Po wybraniu konkretnej oferty wystarczyć za nią zapłacić i wydrukować list przewozowy. Po paletę do Hiszpanii kurier przyjedzie specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy mu w związku z tym przygotować miejsce na podjeździe. Dołoży on starań, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Sprawdź, jak wysłać paletę do Hiszpanii z serwisem Donati24.

Dodaj komentarz