Jak odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie i żelu?

Dłonie to wizytówka każdej kobiety, nie można więc dopuścić do tego, aby oszpecały je źle wyglądające paznokcie. Nie każda z nas może pochwalić się zdrową i mocną płytką paznokcia, dlatego większość kobiet decyduje się na manicure hybrydowy lub żelowy. Takie zabiegi upiększające dodają twardości i wytrzymałości. Pomimo tego, że taki manicure wygląda pięknie, to po jego zdjęciu możemy mieć niemały problem.

Co wpływa na kondycję płytki paznokcia?

Płytka paznokcia, podobnie jak włosy, zbudowana jest z wielu warstw keratyny. Białko to stanowi barierę ochronną przed uszkodzeniami chemicznymi oraz mechanicznymi. Gdy jednak dochodzi do długotrwałego niszczenia płytki paznokcia, to keratyna nie jest w stanie ich skutecznie ochornić.

Zniszczone paznokcie to duży defekt kosmetyczny. Jego słaba oraz krucha płytka jest efektem działania czynników zewnętrznych. Najczęściej nasze paznokcie są zniszczone na skutek ich zbyt częstego malowania i używania zmywacza do paznokci, obgryzania lub też niewłaściwie nałożonej hybrydy. Na ich kondycję ogromny wpływ ma także nasza codzienna dieta oraz bezpośredni kontakt z detergentami. Wszystko to przyczynia się szybkiego niszczenia naszych paznokci, przez co stają się one kruche, łamliwe i rozdwajające. Równie często pojawiać się na nich mogą przebarwienia w postaci niewielkich, białych plamek.

Regeneracja zniszczonych paznokci

Przed regeneracją zniszczonych paznokci, należy usunąć stary manicure. Dzięki temu Twoje paznokcie będą miały szansę odetchnąć od chemicznych stylizacji, które z pewnością im nie służą. Aby dodatkowo nie wysuszać wystarczająco zniszczonej płytki paznokcia, użyj bezacetonowego zmywacza. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy płyn ten wzbogacony jest witaminami oraz składnikami nawilżającymi, które wzmocnią paznokcie. Pamiętaj, aby po pozbyciu się lakieru wmasować w płytkę paznokcia kilka kropel olejku.

Jeżeli Twoje paznokcie są rozdwojone – koniecznie je przytnij. Podczas regeneracji zadbaj o to, aby były one krótko i równo ścięte. Dzięki temu łatwiej i skuteczniej je odbudujesz. Przez najbliższe tygodnie stosuj regeneracyjną odżywkę do paznokci, które wymagają regeneracji. Podczas wyboru kosmetyku koniecznie zwróć uwagę na jego skład – powinien on zawierać odbudowującą keratynę. Oprócz tego postaraj się, aby w Twojej diecie znalazło się więcej witamin A, B oraz C.

Pamiętaj, że odbudowa zniszczonych paznokci to proces długotrwały. Nie oczekuj zatem natychmiastowych efektów – bądź cierpliwa. Regularnie nawilżaj płytkę paznokcia i stosuj regenerujące odżywki.

Dodaj komentarz