Tanie podróże

Lata zamknięcia podczas poprzedniego ustroju, a także przeświadczenie, że podróże wiążą się z ogromnymi kosztami, powodują, że wielu ludzi nawet nie ma zamiaru sprawdzić, jak tanie może być dzisiaj podróżowanie. Dostęp do Internetu, tanie linie lotnicze oraz przynajmniej elementarna znajomość języka angielskiego sprawiają, że cała Europa jest dziś w ruchu. Podróże budżetowe to specjalność studentów i młodych ludzi, którzy podróżują grupami, dzieląc koszty przez ilość uczestników. Wystarczy odrobina chęci i czasu, aby zorganizować podróż za parę groszy, a z pewnością na jednej się nie skończy. Jak zacząć?

Planowanie taniej podróży

Korzystanie z usług biur podróży zawsze wiąże się z większą opłatą, ponieważ nie płacisz tylko za usługi dotyczące bezpośrednio Twojego pobytu w danym miejscu, ale również prowizję dla pośrednika. Dlatego też tanie podróżowanie siłą rzeczy wymaga umiejętności organizacyjnych i logistyki, aby wszystko po kolei zaplanować samemu. Aplikacja SkyScanner pozwala na wyszukowanie najtańszych lotów w konkretnych terminach, dlatego warto zacząć od znalezienia biletów lotniczych w obie strony w atrakcyjnej cenie. A kiedy już je kupisz, przyszedł czas na rezerwację noclegów. Platforma airbnb oferuje możliwość znalezienia pokoju, mieszkania, apartamentu lub domu na wynajem w rożnorodnych miejscowościach na całym świecie. Koszt podany pod każdą ofertą to cena za jeden nocleg, ale kiedy w podróż wybiera się grupa, koszty znacznie się zmniejszają. Wystarczy wybór najkorzystniejszej lokalizacji, skorzystanie z filtrów oznaczających oczekiwane przez nas udogodnienia, takie jak wi-fi, parking pod domem czy ilość sypialni, aby znaleźć idealne miejsce na planowaną wycieczkę. Zazwyczaj na miejscu podróżujących wita przyjazny gospodarz, stanowiący źródło przydatnych informacji, których nie ma w żadnym przewodniku.

Jakie miejsca wybrać?

Pięknych miejsc, do których latają samoloty tanich linii lotniczych, nie brakuje. Warto jednak uwzględnić kilka czynników, które mogą mieć wielki wpływ na ostateczny rachunek za wakacje. Zdarza się bowiem okazja, aby kupić bilety do Oslo za kilkadziesiąt złotych w dwie strony, ale miasto to jest tak drogie, że zaoszczędzone pieniądze z pewnością wydamy na podstawowe produkty i atrakcje na miejscu. Ponadto lotnisko znajduje się bardzo daleko od centrum. Sytuacja jest podobna w przypadku Izraela – tanie loty nie zagwarantują nam budżetowych wakacji w kraju, w którym ceny za niektóre produkty dziesięciokrotnie przewyższają ceny w Polsce. Jeśli zależy Ci na wypadzie pełnym wrażeń i intensywnego zwiedzania, świetnie sprawdzi się Budapeszt. Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich jest nie tylko bogata w piękną architekturę i sztukę, ale również należy do najtańszych metropolii w Europie. Z kolei jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez gór i morza, tanie linie lotnicze często oferują promocyjne bilety do dwóch krajów, w których znajdziesz jedno i drugie. Gruzja to połączenie Kaukazu i Morza Czarnego, a Czarnogóra gwarantuje piękny widok na Góry Durmitor, które można podziwiać z Morza Adriatyckiego. Ceny w obu krajach są porównywalne z cenami polskimi, a w niektórych przypadkach nawet niższe.

Dodaj komentarz