Upominki na ślub

Upominki na ślub

Dawno, dawno temu, upominki były tak powszechne na weselach, jak wielowarstwowe białe ciasta i suknie balowe z bufiastymi rękawami. Obecnie pary małżeńskie są podzielone na pół, jeśli chodzi o to, jak naprawdę są potrzebne. Upominki mówią gościom, że doceniasz ich przyjście, aby cię uczcić.

Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem upominków do swojego ślubu, pomocne może być poznanie otaczającej ich etykiety – a także wysokości budżetu. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie istotne szczegóły.

Średni koszt upominków weselnych.
Jak prawie wszystkie aspekty ślubu, koszt upominków może się znacznie różnić. (Czynniki, które wpływają na cenę, mogą obejmować rodzaj upominku, miejsce ślubu i projekt ekspozycji). Jeśli upominkiem będzie produkt spożywczy ja np. krówki ślubne, szacunek ten może czasami zostać obniżony.

Co zaplanować, przekazując darowizny na cele charytatywne
Darowizny na cele charytatywne zamiast dawania upominków stają się coraz bardziej popularną opcją na weselach. Chociaż twoim pierwszym odruchem może być odłożenie dokładnej kwoty, którą wydasz na upominki i przekazanie jej ulubionej organizacji,

Etykieta upominków weselnych. Czy musimy dawać upominki ślubne?
Upominki spełniają zadanie niezbędne na każdym spotkaniu: dziękują gościom za przybycie. Ale w miarę jak śluby – i świat – stają się bardziej ekologiczne i oparte na doświadczeniu, upominki w ich tradycyjnym sensie w dużej mierze wyszły z mody. (W końcu kto naprawdę potrzebuje kolejnego breloczka lub otwieracza do wina?) Dlatego pary powinny dokładnie zastanowić się nad tym, co chcą dać – i upewnić się, że jest to sensowne i dobrze przemyślane – zanim w pełni się zaangażują. Może to być drobnostka taka jak krówki weselne, a pokaże gościom, że ich przybycie dużo dla Was znaczy.

Czy powinniśmy umieszczać nasze imiona i daty na upominkach?
Postaw się w sytuacji swoich gości: Czy chciałbyś coś, co miałoby na sobie czyjeś imiona i datę ślubu? Odpowiedź prawdopodobnie brzmi nie, ale są pewne wyjątki. Inicjały i daty mogą być zabawne w przypadku jednorazowych pudełek na żywność, przysmaków jednorazowego użytku lub przysmaków o krótkim okresie przydatności do spożycia, takich jak środek do dezynfekcji rąk. W innych okolicznościach dobrze się zastanów nad projektem.

Kiedy i jak rozdajemy upominki?
Ślubne upominki są zwykle drugą połową przyjęcia. Po pokrojeniu tortu i pełnym rozkręceniu parkietu, przy głównym wyjściu z lokalu można wystawić upominki.

Czy na mikro wesela potrzebne są upominki?
Mając do czynienia z ograniczeniami związanymi z COVID-19, możesz lepiej przeznaczyć swój budżet na bogatsze jedzenie. W pandemii goście często nie są w stanie tańczyć ani wstawać i robić rzeczy, które normalnie robią. Więc odwróć ich uwagę tym, co jest na stole. Ulepsz wino, dodaj więcej dań lub poczęstuj gości butelką dobrego szampana na tosty. Upominki są potrzebne wtedy, kiedy para młoda stwierdzi, że czuje potrzebę podziękować gościom za ich przybycie i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia. Większość jednak decyduje się na chociaż drobny upominek.

 

Dodaj komentarz