Woda butelkowana dla dzieci – jaka jest jej trwałość?

Woda butelkowana dla dzieci – jaka jest jej trwałość?

Ludzie składają się co najmniej w dwóch trzecich z wody, w zależności od wieku nasz organizm stanowi od osiemdziesięciu do sześćdziesięciu jej procent. Noworodki zawierają w sobie około osiemdziesięciu pięciu procent wody, człowiek dorosły około 60. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest odpowiednie nawodnienie – bez względu na wiek musimy utrzymać odpowiedni poziom wody i minerałów w organizmie.

Jak długo może stać woda dla dziecka: o dorosłych i maluchach

Dorosły człowiek posiada odporność, jakiej niemowlęta i małe dzieci jeszcze nie wykształciły, dlatego też nie mogą one jeść i pić wszystkiego tego, co rodzice, woda nie jest wyjątkiem. To, że twoją ulubioną wodą jest wysoko mineralizowana woda gazowana, nie znaczy, że będzie ona odpowiednia dla twojego dziecka. Dorosły człowiek bez problemu może wypić butelkę wody, która przez tydzień stała w szafce i nie spotkają go z tego powodu żadne przykre konsekwencje. Inaczej ma się sprawa w przypadku dzieci.

Trwałość wody: dlaczego zwracać na to uwagę

Wiele nowych rodziców zastanawia się, w jaki sposób mogą optymalnie pomóc swojemu dziecku prawidłowo się rozwijać i utrzymać dobre zdrowie przez jak najdłuższy czas. Podstawowym kluczem do zdrowia jest woda – umiejętne jej stosowanie zapewni twojemu dziecku dobre samopoczucie. Przygotowując dziecku wodę do picia zastanawiasz się jak długo może ona stać w szklance zanim będzie nieodpowiednia dla dziecka? W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci mają bardzo niską tolerancję na wszelkie zanieczyszczenia, drobnoustroje i bakterie. Jeżeli przygotujesz dziecku szklankę wody na noc tak, żeby mieć ją pod ręką w razie gdyby twoje dziecko się obudziło i chciałoby pić, może ona śmiało stać przez całą noc aż do rana, po tak krótkim czasie, jeżeli wcześniej nie została w żaden sposób zanieczyszczona, nie rozwiną się w niej żadne szkodliwe drobnoustroje. Jeżeli jednak zapomnisz o niej i po dwóch dniach zechcesz znowu po nią sięgnąć, lepiej wypij ją sam zamiast podawać dziecku. Po około czterdziestu ośmiu godzinach w plastikowej, lub w żaden sposób niezabezpieczonej, butelce mogą się pojawić zanieczyszczenia takie, jak pył lub materia organiczna.

Woda dla dziecka może stać dłużej niż 48 godzin, pod warunkiem, że znajduje się w, najlepiej szklanym, pojemniku w lodówce. W ten sposób zapobiegniesz namnożeniu się w niej drobnoustrojów, które, mimo że niegroźne dla ciebie, mogą zaszkodzić twojemu dziecku.

Dodaj komentarz