Zabiegi i kosmetyki do walki z cellulitem

Zabiegi i kosmetyki do walki z cellulitem

Cellulit jest poważnym problemem estetycznym, z którym zmuszone są walczyć kobiety. Nawet super szczupłe modelki miewają cellulit, więc nie można powiedzieć, że jest to defekt występujący wyłącznie u kobiet mających problemy z nadwagą czy otyłością. Cellulit, nazywany po prostu skórką pomarańczową, najczęściej występuje w okolicach ud, pośladków i bioder, choć niewykluczone, aby pojawił się on również na brzuchu, czy rękach. Pozbycie się cellulitu jest procesem długotrwałym i nie ma możliwości, aby zlikwidować pomarańczową skórkę w ciągu kilku dni. Nie ma zabiegów idealnych, które byłyby aż tak skuteczne.

Jednak stosując profesjonalne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej oraz jednocześnie dbając o swoją skórę w domu, można uzyskać pożądane rezultaty nawet w perspektywie kilku tygodni. Warto więc wiedzieć, jak kompleksowo walczyć z cellulitem i cieszyć się pięknymi nogami.

Kompleksowa terapia antycellulitowa powinna pomóc nam w pozbyciu się tego defektu naszej skóry. Po pierwsze, warto znaleźć salon kosmetyczny czy gabinet medycyny estetycznej, który świadczy usługi pozwalające na skuteczną walkę z cellulitem. W takim salonie najczęściej można też kupić kosmetyki – żele, rollery, czy też kremy antycellulitowe, które wzmocnią efekty kuracji kosmetycznej.

Masaże, drenaże limfatyczne, zabiegi z wykorzystaniem fal dźwiękowych, czy baniek chińskich, to tylko niektóre z możliwości, jakie dają pacjentkom gabinety odnowy biologicznej. Kosmetyka zna wiele sposobów walki z cellulitem, ale niestety nie jest powiedziane, który sposób w przypadku danej kobiety okaże się najbardziej skuteczny. W domu warto stosować niewątpliwie kremy i żele na bazie alg morskich, mających działanie ujędrniające i wygładzające. Bardzo dobre efekty w likwidowaniu cellulitu dają masaże specjalną rękawicą lub rollerem, wykonywane pod prysznicem. Można również zastosować naprzemienne, zimne i ciepłe prysznice na strategiczne obszary ciała, na których widoczny jest cellulit.

Dodaj komentarz