Życzenia wysyłane online

Życzenia wysyłane online

Z pewnością jednym z pierwszych skojarzeń, jakie macie w związku z życzeniami świątecznymi, jest wysyłanie kartek pocztowych. Jeszcze kilkanaście lat temu przed Bożym Narodzeniem, czy Wielkanocą w każdej rodzinie kupowało się kilka pocztówek, a następnie przesyłało do rodziny oraz najbliższych znajomych. Jako że od tamtej pory czasy znacznie się zmieniły, miejsce standardowych kartek zajęły e-kartki. Jak wygląda historia tej przemiany?

Geneza zjawiska może zostać umiejscowiona w momencie, w którym Internet stał się powszechnie dostępny. To właśnie wtedy ludzie zaczęli masowo korzystać z poczty elektronicznej, która okazała się popularnym sposobem na komunikację biznesową i prywatną. Po jakimś czasie, internauci doszli do wniosku, że łatwiej jest wysłać maila, niż kartkę pocztową z życzeniami świątecznymi. Zasadę tą zaczęto zatem sukcesywnie wprowadzać w życie. Jak tylko sytuacja została zwęszona przez zarządców kont pocztowych, ci zaproponowali swoim klientom spersonalizowane szablony. Każdy z nich wyposażany był w akcenty świąteczne i dzięki nim mail po raz pierwszy zaczął upodabniać się do papierowej kartki z życzeniami.

Oczywiście na tym historia się nie zakończyła. Jako że Internet daje szerokie możliwości, szybko znaleźli się programiści, którzy stworzyli pełnoprawną kartkę online. Charakteryzowała się ona atrakcyjną grafiką oraz wydzielonym miejscem na wybrany przez nas wierszyk świąteczny. Co więcej, coraz częściej usługa wirtualnej kartki świątecznej zaczęła się przenosić z kont pocztowych na specjalne strony z życzeniami. Tych przez kilka lat powstała cała masa. Kolejnym stadium rozwojowym było dodanie do nieruchomego obrazka animacji. Na e-kartkach zaczęły pojawiać się zatem postacie, które wykonywały określony ruch. W ten sposób całość stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, a animowane kartki wirtualne przyczyniły się do zwiększonej popularności tej formy składania życzeń.

Jeżeli były na tym świecie osoby, które sądziły, że animowane kartki internetowe były ostatnim punktem rozwoju, niestety muszą się dzisiaj bić w piersi. Świat zaczyna bowiem podbijać usługa, która pozwala na stworzenie unikalnej e-kartki. Klient wybranego portalu ma do dyspozycji specjalny panel, który może nieco przypominać program graficzny. Na początku wybrać należy tematykę i szatę kartki, a następnie zaczyna się konstruowanie postaci. Do każdej z nich możemy dopasować posiadane na komputerze zdjęcie. Oczywiście panel daje narzędzia do obróbki każdej z fotek. Jednym z ostatnich kroków jest wybranie tła muzycznego oraz wpisanie wierszyka świątecznego. Jak w przypadku każdej innej kartki elektronicznej, całość usługi jest w pełni bezpłatna, a wysyłka następuje bezpośrednio ze strony.

Dodaj komentarz