Najlepsze rękawice budowlane – jak je wybrać?

Rękawice budowlane to podstawa bezpiecznej pracy. Zabezpieczają dłonie przed skaleczeniami, otarciami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zwiększają także komfort pracy. Jednak żeby tak się stało, muszą być idealnie dopasowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Szukasz najlepszych rękawic budowlanych? Zobacz jak je wybrać. 

Czy rękawice budowlane są niezbędne? 

Już na samym wstępie możemy powiedzieć, że tak. Przy każdej pracy fizycznej rękawice robocze są niezbędne. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że ochraniają dłonie. Dzięki temu możemy uniknąć uszkodzeń, które by wpłynęły na  komfort i jakość naszej pracy. Zarówno na budowie, jak i w pracy przemysłowej pracownicy narażeni są na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym niebezpieczne środki chemiczne. Rękawice robocze zabezpieczają skórę i podnoszą komfort pracy. W końcu nikt nie lubi mieć popękanych, przetartych lub inaczej uszkodzonych dłoni. 

Podział rękawic budowlanych 

Rękawice budowlane dzielą się na trzy kategorie ochrony. Rękawice I stopnia zabezpieczają dłonie przed niskim ryzykiem uszkodzenia. Nadają się do prac lekkich i niewymagających dodatkowego zabezpieczenia. Mogą to być porządki na budowie, malowanie itp. Rękawice II stopnia zapewniają ochronę odpowiednią dla średniego ryzyka. Analogicznie rękawice III stopnia przeznaczone są do prac związanych z wysokim ryzykiem uszkodzenia. Do tej kategorii możemy zaliczyć na przykład spawanie lub prace, które związane są użyciem ostrych przedmiotów, takich jak ostrza. 

Innymi słowy, rękawice budowlane powinieneś dobrać do rodzaju pracy, jaką wykonujesz. Im niebezpieczniejsza praca, tym bardziej specjalistycznych rękawic roboczych będziesz potrzebować. Dzięki temu nie tylko ochronisz dłonie przed uszkodzeniami, ale także zwiększysz komfort swojej pracy. 

Materiał i rozmiar 

Wybierając rękawice budowlane koniecznie zwróć uwagę na rozmiar. Jeżeli kupujesz przez Internet i nie masz możliwości przymiarki, to sprawdź wymiary podane na  stronie. Za małe rękawice robocze będą Cię uciskać i ograniczać zgięcia dłoni, a tym samym pogorszą komfort pracy. Za duże rękawice z kolei będą ciągle spadać i  wykonywanie precyzyjnych prac również będzie uniemożliwione. Najlepsi producenci rękawic budowlanych oferują co najmniej kilka rozmiarów, pasujących na różne dłonie. Zwrócić także uwagę na materiał. Rękawice ochronne powinny być wykonane z oddychającego materiału i pokryte warstwą ochronną. Dzięki temu dłonie nie będą się pocić i obcierać. Najlepsze rękawice budowlane, to wygodne rękawice. 

Dodaj komentarz