Jak odpowiednio dbać o higienę naszego psa?

Jak odpowiednio dbać o higienę naszego psa?

Higiena psa co musisz wiedzieć?

Każdy właściciel czworonoga powinien zdawać sobie sprawę z szeregu obowiązków oraz dużej odpowiedzialności jaką ponosi za swojego psa. Oprócz czułości, miłości, głaskania oraz zabawy właściciel musi mu zapewnić właściwe warunki, pożywienie oraz dbać o niego każdego dnia.

Przede wszystkim podstawą jest odpowiednia dieta naszego czworonoga, na którą składa się karma bogata we wszystkie potrzebne psu składniki, odpowiednia porcja mięsa oraz warzyw, a także stały dostęp do świeżej wody. Kolejną istotną kwestią jest zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu, ponieważ nasz czworonóg, niezależnie od wieku, jest ciekawy świata, nowych zapachów oraz wrażeń, które dostarcza mu właśnie codzienny spacer. Po spacerze pies musi w spokoju odpocząć i odzyskać straconą energię, więc ważne jest, żeby posiadał swoje własne legowisko, w którym będzie się czuł w pełni bezpiecznie. Oznaką zdrowia naszego czworonoga jest m. in. lśniąca sierść, którą uzyskuje nie tylko dzięki zbilansowanym posiłkom. Ważne jest częste szczotkowanie, które pomoże usunąć wszelkie zanieczyszczenia, kurz oraz martwe włosy, które już wypadły. Od czasu do czasu należy także wykąpać psa specjalnie do tego przeznaczonym szamponem, dostępnym w sklepach zoologicznych, pamiętając, żeby nie myć jego głowy i nie zamoczyć uszu.

Higiena psa jest równie istotna jak u człowieka, więc należy regularnie sprawdzać stan jego uzębienia, oczu, a także uszu. Zęby należy myć pastą zakupioną w gabinecie weterynaryjnym, nakładając ją bezpośrednio na palec lub na specjalną nakładkę. Pomoże to uniknąć psucia zębów czy pojawienia się stanów zapalnych i odkładania kamienia nazębnego. Jeśli zauważymy, że nasz pies często ma zanieczyszczone oczy, możemy je przemywać specjalnym płynem za pomocą wacika. W ten sposób możemy także czyścić co jakiś czas jego uszy. Ważny jest również stan pazurów, które co pewien czas należy przyciąć. Wszystkie zabiegi można wykonywać samemu w domu lub w gabinecie weterynaryjnym, pamiętając jednak przy tym, że wszystkie produkty powinny być przeznaczone tylko dla psów. Szampony czy pasty dla ludzi mogą wywołać u psa podrażnienia.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz