Srebrna biżuteria – prezent na Komunię dla dziewczynki

Srebrna biżuteria – prezent na Komunię  dla dziewczynki

Komunia Święta to w życiu każdego dziecka pierwsza ważna uroczystość, w której może brać świadomy udział. Rodzice chrzestni z tej okazji zazwyczaj decydują się na zakup kosztownych gadżetów, zegarków lub złotej biżuterii. Jeżeli jednak nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, a zostaliśmy zaproszeni na Komunię dziecka, z pewnością zaczniemy zastanawiać się, czym je obdarować. Współcześnie prezenty rzadko podkreślają religijny charakter uroczystości. Traktowane są raczej jak coś, co ma stanowić pamiątkę tego ważnego dnia. Idealnym prezentem na Komunię dla dziewczynki może być srebrna biżuteria – kolczyki, pierścionki, bransoletki czy też łańcuszki z wisiorkami.

Srebrne łańcuszki z wisiorkiem

Zakup medalika z wizerunkiem Matki Boskiej, Jana Pawła II czy też tradycyjnego krzyżyka z zasady pozostawia się rodzicom lub rodzicom chrzestnym. Jednak z racji tego, że nawet młodsze dziewczynki lubią błyskotki, z pewnością powinny ucieszyć się z prezentu w postaci łańcuszka z ozdobnym wisiorkiem. Pamiętajmy jednak, iż kilkuletnia dziewczynka nie będzie nosiła ciężkiej, zdobnej biżuterii. Wisiorek powinien być niewielki i skromny, aby nie wyglądał co najmniej dziwnie na szczupłej, dziecięcej szyi. Może on przedstawiać jakąś postać np. aniołka lub po prostu składać się z kilku cyrkonii albo innych kamieni. Srebrny wisiorek na łańcuszku to idealna pamiątka, która będzie wspomnieniem ważnego dnia dla dziecka.

Srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki uważane są za biżuterię uniwersalną. Klasyczne wzory z pewnością nie wyjdą z mody przez długie lata. W przypadku prezentu komunijnego dla dziewczynek powinniśmy zdecydować się na wkrętki lub te z zamknięciem angielskim. Długie, wiszące kolczyki nie są wskazane dla kilkuletnich dziewczynek. W tym przypadku najlepiej postawić na modele z niewielkimi cyrkonami, szafirem lub rubinem. Niewielkie kształty nie będą przeszkadzały dziecku w zabawie, lecz staną się dyskretną ozdobą uszów.

Srebrne pierścionki

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się srebrne pierścionki jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą dla dziewczynki. Na dłoni młodych dam z pewnością niewielki pierścionek będzie prezentował się świetnie. Wybór odpowiedniego modelu rodzi jednak pewien problem. Nie chodzi tu o sam kształt, lecz rozmiar pierścionka. Niektóre modele mają możliwość regulacji, inne można odpowiednio powiększyć u jubilera wraz z upływem czasu i zwiększeniem się obwodu palca. Skromny, srebrny pierścionek może być z powodzeniem noszony przez dziewczynkę na co dzień. Bardziej ozdobne wersje świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie ważnych dla dziecka uroczystości. Dziecięce palce są dość małe, dlatego też wzór pierścionka nie powinien być za duży, a proporcjonalnie dobrany do dłoni 9-letniej czy 10-letniej dziewczynki.

Wręczając dziewczynce prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, nie zapomnijmy go zapakować w ozdobne pudełko. Później będzie ono mogło służyć do przechowywania biżuterii lub też, jeżeli dziecko nie będzie gotowe na jej noszenie, pierścionek, wisiorek czy też kolczyki będą mogły w nim czekać na swój czas.  Mnóstwo inspiracji prezentowych znajdziecie na stronie www.topsilver.pl gdzie znajduje się ponad 2500 modeli srebrnej biżuterii.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz