Jak wybrać koszulę męską? Rodzaje koszul dla mężczyzn

Jak wybrać koszulę męską? Rodzaje koszul dla mężczyzn

Koszula to element garderoby, który powinien pojawić się w szafie każdego mężczyzny. Można ją ubrać na każdą ważną okazję np. wesele, urodziny, komunię itd. Ważne jest jednak to, aby dopasować model koszuli do sylwetki. Dzięki temu będzie się ona prezentowała schludnie i elegancko. Jak wybrać koszulę męską? Podpowiadamy!

Klasyczne koszule męskie

Kupując koszulę, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim weź pod uwagę przeznaczenie koszuli. Inną koszulę można ubrać na ważne uroczystości rodzinne a inną do pracy lub spotkanie biznesowe. Koszula powinna być dopasowana do stylizacji, a jej materiał powinien być przewiewny i miły dla skóry. Klasyczne koszule to m.in. koszule wizytowe, smokingowe i eleganckie. Wybierając taką koszulę, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar kołnierzyka oraz wzrost.

Kołnierzyk nie powinien mocno przylegać do szyi, ponieważ będzie sprawiać on dyskomfort. Jednocześnie nie może być on zbyt luźny, ponieważ koszula będzie wyglądać na za dużą. Dobrze dobrany kołnierzyk daje możliwość swobodnego włożenia palca pomiędzy szyję a materiał. Koszula Modini powinna być dopasowana do wzrostu osoby, która będzie ją nosić. Ciuch nie powinien być zbyt luźny, ani zbyt opinający.

Koszule slim i regular

Koszule typu slim wyszczuplają sylwetkę i doskonale podkreślają wysportowane ciało. Jest to rozwiązanie dla panów, którzy chcą subtelnie podkreślić budowę swojego ciała. Koszule typu slim mają wcięcie w talii. Koszule męskie regular i regular fit to propozycja dla mężczyzn, którzy nie chcą podkreślać brzucha i lepiej szują się w luźniejszych modelach. Takie koszule nie mają charakterystycznego wcięcia w talii i bez problemu można je dopasować do większości męskich sylwetek. Oba te rodzaje koszul można nosić do biura, na co dzień lub na niezobowiązujące spotkania w gronie znajomych i rodziny. W dobrze dobranej stylizacji można je także założyć na ślub lub inne eleganckie wydarzenie.

Koszule sportowe

Koszule sportowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Zazwyczaj sięgają po nie mężczyźni, którzy chcą na co dzień wyglądać schludnie i elegancko, a jednocześnie niezbyt zobowiązująco. Koszuli sportowej nie trzeba zapinać pod szyją i można z nią stworzyć ciekawy codzienny look. Z dobrze dobranymi jeansami i butami sportowymi prezentuje się bardzo dobrze i sprawdzi się do pracy i na spotkanie z przyjaciółmi. Wybierając koszulę, zwróć uwagę na jej jakość, ponieważ ma ona duży wpływ na stylizację. Dobra koszula posłuży Ci przez wiele lat oraz będzie wyglądać bardzo dobrze na ciele.

Dodaj komentarz