Leczenie wady zgryzu – kiedy do ortodonty?

Leczenie wady zgryzu – kiedy do ortodonty?

Ortodoncja to dziedzina w stomatologii, która ma za zadanie leczyć wady zgryzu, a także poprawiać estetykę jamy ustnej. Jednak nie każdy ma świadomość, że źle ustawione zęby mogą być spowodowane zbyt długim ssaniem smoka przez dziecko. Dobrą manią jest oduczenia dziecka w szybkim czasie korzystania ze smoka. Wiadomo, że rodzice często dla tak zwanego “świętego spokoju” dają dziecku smoka w celu uciszenia płaczu. Czy wiesz, że może to doprowadzić nawet do wad wymowy?

Kiedy jest czas na założenie aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny nie zakłada się od razu, kiedy udamy się do ortodonty i wyrazimy ową chęć. Wszystkie informacje istotne przy założeniu aparatu przekazują ortodonci. Warszawa charakteryzuje się wykwalifikowaną kadrą ortodontów. Dobry ortodonta w pierwszej kolejności skieruje pacjenta na wyleczenie wszystkich zębów. Zdrowe zęby to podstawa przy założeniu aparatu ortodontycznego. Co jeszcze warto wiedzieć przed założeniem aparatu? W trakcie noszenia aparatu nie powinno się jeść twardych rzeczy, ani nic co oblepia zęby. Może to uszkodzić aparat. 

Czas na założenia aparatu jest wtedy, kiedy udamy się do ortodonty, po uprzednim wyleczeniu każdego zęba. Zdrowe zęby równa się piękny uśmiech. 

Wraz z ortodontą możemy wybrać aparat. Są dwa rodzaje: stały i ruchomy. Aparaty stałe rzadko stosuje się u dzieci, ponieważ są one mocowane przy pomocy zamków i pierścieni. Natomiast aparaty ruchome pacjent może sam w każdej chwili wyciągnąć z jamy ustnej. 

Aparaty ortodontyczne w Warszawie – gwarancja satysfakcji

Leczenie ortodontyczne nie tylko sprawia, że mamy proste zęby. Można powiedzieć, że spełnia nasze marzenia. Doprowadza do wielu korzyści:

  • koryguje wady wymowy;
  • eliminuje szpary między zębami;
  • sprawia, że mamy piękny uśmiech;
  • spłyca bruzdy nosowo-wargowe;
  • poprawia wygląd naszego profilu.

Czy wiesz, że poprawa wyglądu sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie? Jesteśmy bardziej otwarci na nowe kontakty towarzyskie, a co najważniejsze częściej się uśmiechamy, uwalniając endorfiny (hormon szczęścia). 

W momencie, kiedy zauważymy u siebie coś niepokojącego w uzębieniu, powinniśmy udać się do ortodonty. Im szybciej, tym lepiej. Dłużej będziemy się cieszyć korzyściami płynącymi z noszenia aparatu ortodontycznego. Ortodonci z Warszawy dają gwarancję efektu WOW po ściągnięciu aparatu. Dla wielu osób aspekt estetyczny jest najważniejszy. Jednak ortodonci w Warszawie przypominają, że założenie aparatu ortodontycznego również daje aspekt zdrowotny. Krzywe zęby sprawiają, że źle rozdrabniamy pokarm, który później zalega na żołądku, powodując niestrawność. 

Czy słyszałaś, że kobiety w ciąży również mogą założyć aparat na zęby? Jest to nic mylnego. Ortodonci w Warszawie są wykwalifikowani, mają bardzo duże doświadczenie i z ogromną troską dbają o kobiety w ciąży. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Spełniają marzenia o idealnym uzębieniu zarówno u kobiet w ciąży, jak i u dzieci. Do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, tworząc miłą atmosferę.

Dodaj komentarz