Jak zadbać o zdrowie na co dzień?

Jak zadbać o zdrowie na co dzień?

“Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” jak to pisał Jan Kochanowski i wiele racji trzeba mu przyznać, bo zdrowie mamy tylko jedno i warto o nie dbać. W codziennym biegu troska o nasze ciało bardzo często spada na drugi plan, kiedy to ono jest motorem naszych działań. Jak zadać o zdrowie tak by posłużyło nam jak najdłużej? Zobacz kilka prostych rad jak dbać o zdrowie na co dzień.

Zdrowie na co dzień: patrz co jesz

Jesteś tym co jesz, dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, co kładziesz na talerz. W codziennym menu powinny znajdować się świeże warzywa i owoce oraz pełnowartościowe węglowodany, takie jak różnego rodzaju kasze. Razowy chleb oraz makaron pełnoziarnisty, to również dobry wybór dla naszego zdrowia. Nie można też zapomnieć o białku, które jest budulcem naszych mięśni. Dlatego zadbaj o włączenie do codziennej diety dobrej jakości mięsa, lub warzyw strączkowych, jogurtów naturalnych, maślanek lub kefiru. Pamiętaj, że podstawą zbilansowanej diety są regularne, ale również urozmaicone posiłki. Bardzo ważne jest też nawodnienie, dlatego staraj się pić dwa litry wody dziennie.

Zdrowie na co dzień: bądź aktywny fizycznie

Regularny wysiłek fizyczny to podstawa dbania o zdrowie. Długie spacery, marszobiegi, siłownia, a może basen? Możliwości jest wiele, ważne by którąś wybrać. Siedzący tryb życia to cichy morderca naszego zdrowia. Aktywność fizyczna zadba nie tylko o nasze ciało, ale również o zdrowie psychiczne. Ćwiczenia to endorfiny, a endorfiny to lepsze samopoczucie. Dlatego poświęć minimum pół godziny dziennie na rozruszanie ciała.

Zdrowie na co dzień: przebadaj się

Badania kontrolne są jedną z ważniejszych zasad dbania o zdrowie, jednocześnie są najbardziej zaniedbywane. Przypomnij sobie kiedy ostatnio byłeś na badaniach krwi? Jeśli nie możesz tego zrobić, to znaczy, że zaniedbujesz swoje zdrowie. Dbanie o siebie to nie tylko zdrowa dieta i ćwiczenia, ale też regularna kontrola organizmu. W to oczywiście wliczamy co półroczne wizyty u dentysty, w przypadku kobiet również ginekologa, a nie tylko lekarza pierwszego kontaktu.

Zdrowie na co dzień: wysypiaj się

Sen jest czasem odpoczynku i regeneracji naszego organizmu. Częste niedosypianie skutkuje problemami z koncentracją, może być przyczyną otyłości i odbija się negatywnie na całym ciele. Dlatego zadbaj o czas snu i postaraj się wyegzekwować przynajmniej 7 godzin na pełnowartościowy odpoczynek dla całego organizmu. Twoje zdrowie ci za to podziękuje.

Artykuł powstał w współpracy z portalem: https://kamagrasklep.com/

Dodaj komentarz