Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji?

Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji?

Odbywanie satysfakcjonujących stosunków seksualnych to coś, na czym zależy większości mężczyzn. Czasami jednak, chęci są, ale ciało się buntuje. Badania dowodzą, że coraz większa liczba mężczyzn boryka się z różnego rodzaju zaburzeniami erekcji. Niestety, problem ten dotyka nawet młodych panów. Na szczęście, z większością przyczyn zaburzeń erekcji można skutecznie walczyć. Aby móc podjąć walkę, należy jednak te przyczyny najpierw poznać. 

Niewłaściwy tryb życia i zaburzenia hormonalne

Za problemy z erekcją bardzo często odpowiada mało higieniczny tryb życia. Niestety, życie w biegu, niedojadanie i niewysypianie się nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. Dotyczy to także sprawności seksualnej mężczyzn. Jeśli w menu królują smażone, tłuste potrawy oraz dania typu fast food, ciężko spodziewać się zdrowia. Mogą się również pojawić wspomniane już problemy z osiąganiem satysfakcjonującego wzwodu. Stres również nie pomaga. Zestresowany mózg jest mniej podatny na bodźce, dlatego libido drastycznie spada. Ciągłe zamartwianie się i myślenie o problemach pogarsza jakość życia seksualnego, a w skrajnych przypadkach uniemożliwia jego prowadzenie. Wspomnieć należy także o problemach natury hormonalnej. U mężczyzn, którzy cierpią na niedobór testosteronu, bardzo często pojawia się problem z osiąganiem satysfakcjonującego wzwodu. Każdy mężczyzna, który podejrzewa, że za zaburzenia erekcji odpowiadają zaburzenia hormonalne powinien skorzystać z pomocy lekarza specjalisty. 

Co jeszcze powoduje problemy z erekcją i jak z nimi walczyć?

Jak już wspomniano powyżej, wśród przyczyn problemów z erekcją wymienić można zaburzenia hormonalne oraz niehigieniczny tryb życia. Na tym jednak nie koniec. Problem z osiąganiem satysfakcjonującego wzwodu nierzadko powodują różnego rodzaju traumy. Jeśli mężczyzna doświadczył przemocy seksualnej, może mieć problem z erekcją. Wówczas wskazana jest psychoterapia. Oczywiście za brak erekcji mogą odpowiadać także niektóre choroby ogólnoustrojowe. Aby je zdiagnozować, trzeba pójść do lekarza.

Czy możliwa jest jednak walka z zaburzeniami erekcji w warunkach domowych?

Jak najbardziej tak. Można wykorzystać do tego celu środki na potencję bez recepty https://viagra.edu.pl/. Można zakupić je w każdej aptece, na przykład w internetowej, bez wychodzenia z domu. To doskonała opcja przede wszystkim dla wstydliwych panów. Dzięki preparatom, zarówno ziołowym jak i syntetycznym, możliwe będzie uzyskanie satysfakcjonującego wzwodu i powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego. Oczywiście, tabletek tych nie powinno się nadużywać. Zawsze należy trzymać się zaleconego dawkowania. 

Dodaj komentarz