Klasyczne skarpety

Klasyczne skarpety

Klasyka zawsze w modzie

Jednym z najczęściej wybieranych modeli skarpet są skarpety klasyczne. Tak jak w przypadku innych elementów garderoby jest to sprawdzone, bezpieczne, eleganckie rozwiązanie.  Niezależnie od zmieniających się trendów mamy też pewność, że nie popełnimy modowej wpadki. Klasyka była, jest i będzie na czasie. Jakie cechy mają klasyczne skarpety?

Klasyczne skarpety – czyli jakie?

Dobrej jakości materiał

Wbrew pozorom najlepsze i najtrwalsze klasyczne skarpety nie są w 100 % wykonane z bawełny. Co więcej takie skarpetki powinniśmy zwyczajnie omijać szerokim łukiem. Dlaczego? 100% bawełny nie będzie materiałem ani przyjemnym dla ciała ani wytrzymały. Najlepszej jakości klasyczne skarpety to te, które wykonane są z bawełny z niską domieszką syntetyku, który decyduje o odpowiedniej elastyczności, miękkości i trwałości. Taki materiał zapewni także dobrą przepuszczalność powietrza, pozwoli naszym stopom oddychać, dzięki czemu unikniemy nadmiernej potliwości i nieprzyjemnego zapachu.

Dobrej jakości materiał sprawi, że nasze skarpety nie będą się mechacić. Klasyczne skarpety powinny dobrze przylegać do stopy. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobre dopasowanie rozmiaru. W tym celu nie należy nigdy wybierać skarpet uniwersalnych, gdyż jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że akurat na nasze stopy będą one pasowały.

Jednolity kolor

Klasyczne skarpety to także klasyczny kolor. Czyli najczęściej biel, czerń oraz kolory cieliste. Takie skarpety pasują bowiem do większości naszych stylizacji.

Odpowiednia długość

Najprościej zobrazować to na przykładzie. Klasyczne skarpetki męskie i damskie powinny być na tyle długie aby podczas siadania, kiedy nogawka spodni lekko się podwija, nie odsłaniały nogi. Najbardziej rażące jest to w sytuacji kiedy ubrani jesteśmy w garnitur. Niezależnie czy chodzi o panie czy panów. Kiedy decydujemy się na klasyczny garnitur i skarpety w tym samym stylu powinniśmy trzymać się tej zasady.

Odpowiednia elastyczność

Odpowiednia elastyczność klasycznych skarpet przesądza nie tylko o schludnym wyglądzie ale także o naszym komforcie. Ciągle ściągnięte skarpetki powodują nasz dyskomfort, a ciągłe ich podciąganie wręcz frustrację. Szczególnie w przypadku gdy jest to widoczne. Do tego nieodpowiednio dopasowane i ściągnięte skarpetki mogą doprowadzić do tego, że na naszych stopach pojawią się nieprzyjemne odciski i pęcherze.

Ściągacz

Klasyczne skarpety powinny posiadać odpowiedniej szerokości ściągacz, który utrzyma je na swoim miejscu. Dzięki temu nie będą one swobodnie poruszać się po naszej stopie. Ściągacz powinien utrzymać je w ryzach, jednocześnie nie uciskając nogi. To bardzo ważne. Zbyt mocny ucisk w najlepszym wypadku spowoduje ból, nieprzyjemne uczucie i nieestetyczne pręgi na nogach.

Dodaj komentarz