Ślubne eksperymenty, czyli wybór pięknej sukni ślubnej

Ślubne eksperymenty, czyli wybór pięknej sukni ślubnej

Zakup sukni ślubnej to jeden z najważniejszych momentów ślubnych przygotowań i wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla przyszłej panny młodej, ale także dla jej najbliższej rodziny i przyjaciół. Warto więc zrobić wszystko, by celebrować te chwile, a jednocześnie podjąć odpowiednią decyzję. Oto kilka porad, które ułatwią zadanie!

Przymierzaj do woli!

Idąc do salonu sukien ślubnych niemal każda panna młoda ma pewne wyobrażenia na temat sukni swoich marzeń. Ale będąc w salonie warto mierzyć różne fasony i kolory, aby sprawdzić, która suknia będzie wyglądać najlepiej. Często jest tak, że suknie ślubne inaczej wyglądają na wieszaku, a zupełnie inaczej, gdy założymy je na siebie. Może okazać się, że krój twojej wymarzonej sukni ślubnej nie będzie odpowiedni dla twojej sylwetki. Ku twojemu zdziwieniu, idealnie sprawdzi się suknia, której w ogóle nie brałaś pod uwagę. Pamiętaj, że przed ołtarzem stajesz tylko jeden raz. Przymierzać suknie ślubne w salonie możesz do woli. Dlatego też warto z tego skorzystać i sprawdzić jak leżą na nas różne kroje i style. Przymierzanie to też okazja, by sprawdzić jak suknia się porusza i czy jest wygodna. Będziesz w nią ubrana przez długie godziny szampańskiej zabawy. Dobrze aby nie tylko prezentowała się zjawiskowo ale także nie ograniczała twoich ruchów. W trakcie przymiarek warto robić zdjęcia, aby później na spokojnie móc dokonać wyboru. W dodatku sprawdzimy w ten sposób, czy wybrana suknia ślubna dobrze prezentuje się przed obiektywem aparatu.

Korzystaj z porad specjalisty i rodziny

Przede wszystkim warto korzystać ze wskazówek specjalistów. Doświadczone stylistki ślubne nie tylko pomogą wybrać suknię odpowiednią do figury, wzrostu, karnacji, ale też doradzą wybór dodatków, butów i akcesoriów ślubnych, a nawet fryzury. Potrafią też obiektywnie i bez emocji ocenić wygląd. Oczywiście warto też wziąć ze sobą zaufane osoby, które mają dobry gust – mamę, siostrę, przyjaciółkę. Najważniejsze, by osób tych nie było zbyt wiele – tłum w salonie może skutecznie zakłócić przymiarki, a po drugie trzeba umieć dokonać ewentualnej odmowy. Nie należy kupować sukni ślubnej tylko dlatego, że podobają się bliskim, jeśli my czujemy się w niej niekomfortowo lub nieatrakcyjnie. Pamiętaj, że to twoja suknia ślubna. Przede wszystkim ma się więc podobać tobie. Nie powinnaś także czuć presji aby po pierwszych przymiarkach w pierwszym salonie czuć obowiązek zakup. Nawet jeśli spędzisz tam długie godziny, jeśli nie znajdziesz swojej wymarzonej sukni, nie musisz nic kupować.

Unikaj błędów

Do największych błędów, które zdarza się popełniać przyszłym pannom młodym jest przesada. Zbyt wiele zdobień, dodatków, rodzajów materiałów i innych elementów może przyprawić o zawrót głowy. Kiedy na co dzień cenimy sobie klasykę i minimalizm często wpadamy na pomysł żeby to właśnie na ślubie zaszaleć. Ma to odniesienie zarówno do sukni ślubnej, dodatków jak i makijażu i fryzury. Niestety najczęściej nie jest to dobrym pomysłem. Nie chodzi o to aby rodzina i znajomi cię nie poznali. W tym dniu masz wszystkich oczarować. To nie jest natomiast równoznaczne z obowiązkiem wyboru sukni ślubnej, która kompletnie nie jest w twoim stylu i guście. Bardzo często lepszą decyzją jest wybór skromnej sukni, która urzeka prostotą. Takie suknie ślubne pomagają wydobyć na pierwszy plan urodę panny młodej, a w końcu o to chodzi, by suknia ślubna była ubraniem, a nie przebraniem.

Kolejnym błędem jest ślepe podążanie za trendami. Dużo lepiej postawić na klasyczne modele, które będą idealnie pasować do sylwetki i typu urody. Niekoniecznie np. bufiaste rękawy będą pasowały paniom o figurze w literę Y. To jeszcze dodatkowo poszerzy ramiona i nie będzie wyglądało korzystnie mimo, że może być akurat modne. Nie jest ważne czy wybierasz suknię ślubną z aktualnej kolekcji czy tej sprzed roku. Jeśli wybierzesz fason idealny dla siebie nie będzie miało to żadnego znaczenia.

Wybierając suknię ślubną nie można też zapomnieć ani o charakterze uroczystości, ani o wyglądzie pana młodego. Wszystko musi ładnie i harmonijnie do siebie pasować. Tylko w ten sposób osiągniemy efektowny i jednocześnie niepowtarzalny efekt, zarówno w przypadku stylizacji ślubnej, jak i całej uroczystości.

 

Dodaj komentarz