Zatrzasnąłem kluczyki w samochodzie. Co dalej?

Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się zatrzasnąć kluczyki w samochodzie. To stresująca sytuacja, w której rzadko myślimy racjonalnie. Jednak pośpiech i irytacja nie są naszymi sprzymierzeńcami. Co zrobić w zamian? W pierwszej kolejności wziąć głęboki wdech i zastanowić się, czy mamy w domu zapasowe kluczyki. Jeśli nie to poszukać numeru telefonu do ślusarza. 

Zatrzaśnięte kluczyki? Zadzwoń do ślusarza

Jeśli niechcący zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie, to w pierwszej kolejności zastanów się, czy masz kluczyki zapasowe. Jeżeli znajdujesz się blisko od domu i możesz się po nie cofnąć, to sprawa rozwiązana. Nie ma problemu. Jednak nie zawsze kluczyki zapasowe posiadamy lub zatrzasnęliśmy się daleko od miejsca zamieszkania. Na przykład wracając z pracy, czy na wyjeździe wakacyjnym. W takim przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, jednak dalej nie ma powodu do paniki. 

Co możesz zrobić? Zadzwoń do ślusarza lub pogotowia zamkowego, które działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/. Ślusarz to profesjonalista, który otworzy nasz samochód w kilka minut. Co ważniejsze nie uszkodzi przy tym zamka, więc od razu będziemy gotowi do drogi. Wykwalifikowany ślusarz posiada odpowiednie narzędzia i umiejętności, dzięki którym potrafi w nieinwazyjny sposób otworzyć zatrzaśnięty samochód. 

Po czym poznać profesjonalnego ślusarza? Wykonując usługę nie każe Ci się odwrócić tyłem. Za to będziesz mógł obserwować cały proces otwierania samochodu. Żaden zamek nie będzie stanowić dla niego przeszkody i będzie posiadać certyfikaty uprawniające go do wykonywania zawodu oraz posiadania specjalistycznego sprzętu. 

Zatrzasnąłem kluczyki w samochodzie. Czego nie robić? 

W pierwszym odruchu, kiedy zorientujemy się, że zatrzasnęliśmy kluczyki zaczynamy szarpać za klamkę. Nie rób tego, ponieważ możesz ją uszkodzić lub nawet urwać. Tak samo nie próbuj otworzyć zamka na własną rękę. Dlaczego? Nie posiadając kompetencji i umiejętności możesz uszkodzić zamek, zamiast go otworzyć. W takim przypadku zapłacisz nie tylko za otworzenie samochodu, ale także za naprawę zamka. Albo nawet wymianę, jeśli uszkodzić go nieodwracalnie. Otworzenie samochodu kosztuje ok. 130 zł. Natomiast wymiana zamka o wiele więcej. Dlatego nie podejmuj samodzielnych prób, tylko zaczekaj na profesjonalistę, który rozwiąże Twój problem. Pamiętaj, że filmowe metody otwierania samochodów w prawdziwym życiu się nie sprawdzają. Możesz sobie za to dołożyć problemów. 

Dodaj komentarz