5 winyli na świąteczny prezent dla fana muzyki [cz.1]

Decydując się na prezent świąteczny dla miłośnika muzyki, nie sposób pominąć opcji winyli, o ile oczywiście ktoś posiada gramofon. Jeżeli jednak i ta przesłanka jest spełniona, Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za poszukiwanie ciekawych płyt. Czasem warto skierować się na nowości, innym razem dobrze sprawdzą się dobrze znane wydania nawet sprzed kilku czy kilkunastu lat.

Oto kilka propozycji z różnych gatunków muzycznych. Nie wszystkie każdy by pewnie chętnie wysłuchał, ale każdy z nich będzie ciekawym uzupełnieniem muzycznej galerii.

1.Maanam i goście – 3LP czerwone

Koncertowe wydanie utworów zespołu Maanam wraz z gośćmi, których udało się zaprosić na koncerty do Sali Kongresowej w Warszawie. Największe hity kilkudziesięcioletniej historii zespołu w wykonaniach koncertowych, które będą prawdziwą gratką dla miłośników zespołu. Całość umieszczono na 3 eleganckich czerwonych winylach – świetnie do wygląda i jeszcze lepiej się słucha. Prezent dla fana dobrej polskiej muzyki (nie żadnych majteczek w kropeczki).

2.Metallica – Black Album 2LP

Album Metallica wydany w 2009 roku na dwóch czarnych płytach, to kompilacja złożona większości z najlepszych utworów zespołu (choć znajdą się braki, jak np. nieobecność utworu Master of Puppets). Znalazło się miejsce dla takich hitów jak “The Unforgiven”, “Enter Sandman”, “Sad But True” czy “Nothing Else Matters”. Klasyczne studyjne wykonania to kawał dobrej metalowej muzyki. Płyta do kupienia np. TUTAJ.

3.Queen – Bohemian Rapsody Soundtrack

Chyba nie ma fana zespołu Queen, który by nie obejrzał filmu “Bohemian Rapsody” z 2018 roku z Rami Malkiem w roli głównej. To teraz czas na wzbogacenie domowej kolekcji o super winyla z charakterystyczną żółto-fioletową okładką. To nie jest klasyczny filmowy soundtrack, jaki wszyscy znamy. Starano się dopasować najlepsze wykonania utworów, które wkomponują się do scenariusza. Wybrane utwory miały też na celu stworzyć spójną opowieść, podkreślając najważniejsze punkty w historii zespołu.

Winyl jest genialną kompilacją piosenek zespołu Queen w różnych wersjach. Jest coś studyjnego, są wydania koncertowe i przede wszystkim z koncertu Live Aid z 1985 roku. Na płytach znalazło się aż 11 niepublikowanych dotąd nagrań.

4 i 5 Molesta Ewenement – “Taka Płyta” 2LP pomarańczowe oraz “Ewenement” 2LP srebrne

Absolutna winylowa świeżynka dla miłośników starego polskiego hip-hopu. Zespołu Molesta Ewenement chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Odświeżone wydania albumów nr 2 i 3 w historii zespołu, wydane na kolorowych winylach i to w ograniczonej liczbie, dlatego warto się spieszyć z zakupem. Winyle dostępne są od listopada 2020 i w niektórych sklepach już się wyprzedały. Płyty będą stanowić prawdziwe perły w kolekcji dla miłośnika polskiego rapu!

Dodaj komentarz