Czemu iPhony są takie popularne?

Czemu iPhony są takie popularne?

iPhone’y to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych smartfonów na świecie. Ich użytkownicy podkreślają funkcjonalność tych telefonów, ich elegancki design oraz prestiż samej marki. Sprawdź, czemu iPhone’y są tak popularne!

 

  1. Dedykowany system operacyjny
  2. Smartfon dla miłośników fotografii
  3. Popularny, bo drogi
  4. Liczy się prestiż

 

Pierwszy model iPhone’a powstał stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku. iPhone 2G szybko zyskał popularność użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a każda kolejna wersja tego smartfonu przysporzyła marce Apple coraz większej ilości fanów. Najnowsze modele to już nie tylko telefony z dostępem do internetu – to wielofunkcyjne urządzenia, które działają jak mini komputer i zastępują kilka sprzętów jednocześnie.

Dedykowany system operacyjny

Marka Apple zasłynęła m.in. tym, że każde ich urządzenie działa w oparciu o dedykowany mu system operacyjny. W przypadku iPhone’ów jest to iOS, uważany za jeden z najstabilniejszych systemów operacyjnych, używanych na smartfonach. System ten funkcjonował już na pierwszym modelu iPhone, a od tamtego czasu przeszedł ogromną metamorfozę. Za jego największą zaletę uważana jest pełna kompatybilność z pozostałymi systemami, używanymi na urządzeniach marki Apple. Z tego powodu wielu posiadaczy iPhone’ów szybko kupuje również MacBooka lub jednostki stacjonarne. Dodatkowo, iOS stosunkowo często jest aktualizowany i wzbogacany o kolejne zabezpieczenia lub poprawki – niewielkie aktualizacje zdarzają się nawet kilkanaście razy do roku, a te większe znacznie rzadziej. Zwykle raz w roku dostępna jest aktualizacja systemu do jego nowej wersji.

 

Oprócz integracji z pozostałymi systemami stosowanymi przez Apple, iOS wyróżnia się również szczegółową kontrolą aplikacji – każda z nich jest gruntownie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa użytkowników. Sam system, a co za tym idzie cały telefon, jest intuicyjny i prosty w obsłudze, a prostotę tę dodatkowo podnosi sterowanie gestami. Kropką nad “i” jest wykorzystanie elementów sztucznej inteligencji i możliwość archiwizacji danych oraz ich przenoszenia na nowe urządzenie. To wszystko sprawia, że smartfony z https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml są bardzo cenione przez swoich użytkowników.

 

Smartfon dla miłośników fotografii

Smartfony od Apple cechują się nie tylko efektywnym systemem operacyjnym, gwarantującym bezpieczeństwo, i wieloma ułatwiającymi obsługę funkcjami, ale również jednym z najlepszych aparatów, jaki do tej pory zamontowano w smartofnach. Nowsze modele posiadają kilka aparatów, z których każdy pełni inną funkcję i robi inne zdjęcia. Dzięki temu można szybko i bez problemu dostosować aparat do aktualnie panujących warunków. Dodatkowo, użytkownicy mogą posługiwać się kilkoma trybami robienia zdjęć, w tym trybem nocnym, pozwalającym na robienie zdjęć dobrej jakości również po zmroku. Dzięki zaawansowanym funkcjom, umieszczonym w najnowszych modelach, można obserwować nie tylko to, co dzieje się w kadrze, ale również to, co znajduje się poza nim. Powstające w ten sposób zdjęcia mają więcej niż zadowalającą jakość – jest ona znacznie lepsza niż w przypadku zdjęć z wielu dostępnych obecnie na rynku profesjonalnych aparatów.

 

Popularny, bo drogi

Według popularnego stwierdzenia, to, co drogie, jest dobre. Idąc tym tropem można uznać, że smartfony Apple to jedne z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Cena nowego modelu jest znacznie wyższa niż cena podobnych mu urządzeń konkurencyjnych marek. Jak podkreślają sami twórcy iPhone’ów, cena ta wynika jednak z konkretnych przesłanek. Po pierwsze, nawet starsze modele iPhone to smartfony designerskie, które wyglądają bardzo estetycznie. Dodatkowo, porównując je z innymi smartfonami z https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml, widać wyraźnie, że tworzone są z materiałów premium, gwarantujących wysoką jakość wykonania i trwałość całego urządzenia. Dodatkowo, iPhone’y uważane są za smartfony innowacyjne i wielofunkcyjne – zastępują mnóstwo urządzeń elektrycznych, dlatego chcąc mieć taki smartfon, nie można oczekiwać niskiej ceny. Fakt ten podkreślił sam Tim Cook w wywiadzie w programie “Good Morning America” w 2018 roku.

 

Liczy się prestiż

iPhone jest smartfonem klasy premium. Apple nieustannie wyznacza trendy, wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania, które w szybkim czasie są powielane w smartfonach innych marek. Dodatkowo, marka ma tak silną pozycję na rynku, że samo noszenie smartfonu z logo nadgryzionego jabłka oznacza prestiż, tym bardziej, jeśli użytkownik posiada jeden z najnowszych modeli. iPhone jest więc symbolem statusu, powodem do dumy i zadowolenia. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie zakupu smartfonu innej marki – do tej grupy należą głównie ci, którzy posiadają również inne urządzenia od Apple i aktywnie wykorzystują możliwość przesyłania danych między nimi. Posiadanie iPhone’a jest po prostu modne, a modę te kształtuje nie tylko sam Apple, ale również gwiazdy show biznesu, które od lat dumnie prezentują się na zdjęciach i filmach z urządzeniami tej marki.

Dodaj komentarz