Od pierwszego elektrokardiogramu do Kardia Mobile 6L

Od pierwszego elektrokardiogramu do Kardia Mobile 6L

Elektrokardiografia jest obecnie powszechnie znanym zabiegiem. Jej historia sięga XIX wieku i wymagała od specjalistów wielu testów. Lekarze i wynalazcy systematycznie ulepszają dostępne urządzenia i technologie, aby umożliwić jak najwcześniejsze wykrycie coraz większej liczby chorób i zaburzeń pracy mięśnia sercowego. Obecnie mamy do dyspozycji nawet przenośne aparaty EKG, takie jak Kardia Mobile 6L. Aby mogły one powstać, konieczne było jednak przeprowadzenie wielu badań, prób i wykonanie urządzeń testowych.

Historia badań EKG i elektrokardiografu

O wielu zależnościach zachodzących w ludzkich organizmach bez trudu możemy dziś przeczytać w Internecie i podręcznikach. Droga do ich odkrycia przez czołowych badaczy była jednak bardzo długa. Aby możliwe stało się wynalezienie elektrokardiografu i przeprowadzanie badania EKG, konieczne było chociażby stwierdzenie istnienia prądów elektrycznych, wytwarzanych przez serca ludzi i zwierząt. Początkowo badania przeprowadzano przy użyciu igły magnetycznej i elektrometru. Pozwoliły one badaczom na wyodrębnienie poszczególnych faz pracy serca.

Pierwszy elektrokardiogram opublikowano w 1887 roku. Urządzenia stopniowo ulepszano, wprowadzając kolejne udogodnienia i poprawki. W 1924 roku Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny została przyznana właśnie za sformułowanie zasady działania elektrokardiogramu. W późniejszych latach kolejne wynalazki i odkrycia umożliwiły specjalistom wprowadzenie zapisów pracy serca, opartych na poszczególnych odprowadzeniach piersiowych i kończynowych. Ta technika wykorzystywana jest także przez przenośne aparaty EKG, takie jak Kardia Mobile 6L.

Kardia Mobile 6L, czyli praca serca pod kontrolą

Opisane powyżej techniki umożliwiają kontrolę pracy serca pacjentów nie tylko przez lekarzy, ale także przez nich samych. Dziś możemy bowiem kupić przenośne aparaty EKG, które dzięki nowoczesnym technologiom możemy zawsze nosić przy sobie i używać ich, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba.

Kardia Mobile 6L pozwala na wykonanie zapisu z 6 odprowadzeń kończynowych: I, II, III oraz aVL, aVR, aVF. Zabieg trwa tylko 30 sekund, a jego wykonanie pozwoli lekarzowi na postawienie trafnej diagnozy.

Urządzenie Kardia Mobile 6L zaleca się osobom, które cierpią na arytmię serca. Samodzielnie wykonywane pomiary pozwolą na ustalenie rodzaju zaburzeń pracy narządu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przenośny aparat EKG posiada dwuletnią gwarancję. Dlatego mogą z niego skorzystać także pozostali członkowie twojej rodziny, którzy muszą zadbać o swoje serce.

Dodaj komentarz