Xiaomi eBook Reader – Kindle, tylko chińskie

Xiaomi eBook Reader – Kindle, tylko chińskie

Kojarzycie Xiaomi Mi Watch, czyli odpowiedź Xiaomi na Apple Watcha, przez niektórych nazywana po prostu jego podróbą? Nie da się ukryć, że już od jakiegoś czasu Xiaomi atakuje rynek technologiczny z każdej możliwej strony. Stali bywalcy portali technologicznych

http://techpolska.pl/ z pewnością wiedzą, że firma ta wypuściła już swoje (bądź pod swoim patronatem) nie tylko smartfony czy smartbandy, ale także powerbanki, systemy bezpieczeństwa domowego, odkurzacze, maszynki do golenia, a nawet… czajnik.

Przyszła pora na wzięcie szturmu tym razem segmentu e-booków, który kojarzyć można przede wszystkim ze słynnym Kindle od Amazona. Urządzenie Xiaomi eBook Reader miało premierę 20 listopada 2019 – co już możemy o nim powiedzieć?

Specyfikacja Xiaomi eBook Reader

Specyfikacja eBook Readera od Xiaomi nie zwali nikogo może z krzesła, ale w 2019 roku nie tworzy ona powodów do narzekań. Porównując go do produktów Amazona można stwierdzić, że co prawda jest on czysto technicznie nieco gorszy od zeszłorocznego Kindle Paperwhite 4 (ale też tańszy, o czym przekonacie się poniżej), ale ma pewną przewagę (przede wszystkim w kwestii zagęszczenia pikseli) nad tegorocznym Kindle 10.

Dokładna specyfikacja tego urządzenia jest następująca:

  • System: Android 8.1 Oreo
  • Procesor: 1,8 GHz
  • RAM: 1 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB
  • Pojemność akumulatora: 1800 mAh.

Warto także wspomnieć, że Xiaomi eBook Reader zasilimy jedynie za pomocą USB-C. Staje się to już powoli standardem, więc nie powinno być dużym zaskoczeniem.

Ile Xiaomi eBook Reader będzie kosztował?

Bardzo istotna w przypadku tego urządzenia jest oczywiście także jego cena. Nie da się ukryć, że po Xiaomi klienci spodziewają się jednocześnie wysokiej jakości, jak i niskich (a przynajmniej niższych niż u konkurencji) cen. Tak jest i tym razem – przynajmniej w przypadku ceny, ponieważ jest jeszcze za wcześnie, aby ostatecznie wyrokować o jakości tego urządzenia.

Cenę Xiaomi eBook Reader ustalono na 599 juanów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 330 złotych. Trzeba przyznać, że jest to cena już na pierwszy rzut oka atrakcyjna.

eBook Reader od porównań do produktów Amazona nie ucieknie, więc warto w tym miejscu wspomnieć także o cenach dwóch wcześniej wymienionych czytników. Zakup Kindle 10 wiąże się z wydatkiem w okolicach 400 złotych, zaś Kindle Paperwhite 4 – 500 złotych.

Jest spore prawdopodobieństwo, że Xiaomi eBook Reader będzie w stanie ukroić dla siebie kawałek także i tego tortu, czyli rynku ebooków. Dobra specyfikacja i niska cena – czego chcieć więcej? Warto wobec tego polować na portalach technologicznych http://techpolska.pl/ na informacje o oficjalnej polskiej dystrybucji tego urządzenia.

Dodaj komentarz