Operacja plastyczna nosa – co warto o niej wiedzieć?

Operacja plastyczna nosa – co warto o niej wiedzieć?

Jednym z istotnych elementów twarzy jest nos. Jego wygląd może w znacznej mierze determinować nasze samopoczucie. Często właśnie przez pryzmat nieidealnego nosa patrzymy na naszą ogólną prezencję. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usług doświadczonej kliniki chirurgii plastycznej – www.klinikaotco.pl/oferta/operacja-plastyczna-nosa/

Operacja plastyczna nosa – co warto o niej wiedzieć?

Wyróżniający się swoim wyglądem nos sprawia, że niektóre osoby nie zawsze czują się dobrze we własnej skórze. Często mają na sobie wzrok innych, co zupełnie odbiera im pewność siebie. Krzywy, garbaty lub zbyt szeroki nos przyciągają spojrzenia i niestety nie zawsze wpisują się w panujące kanony piękna. W wielu przypadkach warto nie zwracać uwagi na takie odbieganie od standardów, lecz cieszyć się swoim oryginalnym wyglądem. Osoby, które są rozczarowane prezencją swojego nosa, mogą jednak skorzystać z operacji plastycznej. Na czym zwykle polega taki zabieg? Na jakie efekty możemy liczyć, decydując się na operację plastyczną nosa? Sprawdź w poniższym artykule!

Operacja plastyczna nosa – na czym polega?

Jedną z istotnych kwestii w przypadku rozważania poddania się operacji plastycznej nosa jest jej przebieg. Decydując się na taki krok, chcemy wiedzieć, na co powinniśmy się przygotować w związku z zabiegiem. Przed jego wykonaniem konieczne jest przede wszystkim przeprowadzenie badań i ustalenie stanu zdrowia pacjenta oraz przebytych przez niego w przeszłości chorób. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego przystępuje się do jednej z dwóch technik wykonywania operacji nosa: otwartej lub zamkniętej. Pierwsza polega na cięciu nosa na jego słupku, natomiast druga przewiduje wykonywanie zabiegu przez dziurki nosa. W obu przypadkach jest to dosyć skomplikowana operacja, która wymaga precyzji i doświadczenia chirurga plastycznego. 

Efekty operacji plastycznej nosa

Operacja plastyczna nosa wymaga odpowiedniej i dosyć długiej pielęgnacji miejsca poddanego zabiegowi. Występują wtedy obrzęki oraz zasinienia, a czasami również problemy z oddychaniem przez nos. Osiągane za pomocą operacji efekty są jednak bardzo często warte tych tymczasowych niedogodności. Uzyskane dzięki niej rezultaty są przede wszystkim trwałe, dlatego już na zawsze możemy się pożegnać z niezadowalającym wyglądem nosa. Operacja plastyczna nosa pozwala pozbyć się kompleksów związanych z pewnymi jego niedoskonałościami. Oprócz tego możliwe jest wykonanie zabiegu przegrody nosa, który ułatwi swobodne oddychanie, co przekłada się na poprawę komfortu codziennego życia.

Dodaj komentarz