Buty dla piłkarza amatora

Piłka nożna zalicza się bez cienia wątpienia do tych dyscyplin sportowych, gdzie bardzo istotną rolę odgrywa właśnie odpowiednio dobrane obuwie sportowe. Największe gwiazdy futbolu często mają buty fitness wykonane na specjalne zamówienie na podstawie odlewu stopy piłkarza. Jak jednak nie trudno zgadnąć wiąże się to z pewnymi dosyć wysokimi kosztami.

Jednak także piłkarze amatorzy jak najbardziej mogą pozwolić sobie na zakup specjalnego obuwia przystosowanego do gry do piłki nożnej:

Przy wyborze butów do gry, należy z całą pewnością zwrócić uwagę komfort. Zarówno podczas biegania jak i w przypadku kontaktu z piłką. Źle dobrane buty do gry szybko mogą przyczynić się do powstania bardzo bolesnych otarć, a nawet mogą stać się przyczyną kontuzji. Innym istotnym aspektem jest typ butów do gry. Rozróżnić możemy cztery typy butów do gry. Po pierwsze są to buty uniwersalne z już wbudowanymi korkami. W takim obuwiu zagrać można w zasadzie na każdej, nieutwardzonej nawierzchni.

Przeważnie jest to obuwie przeznaczone do gry na trawiastym boisku piłkarskim. Jako ciekawostkę dodać można, że tylko takie obuwie dopuszczalne jest w przypadku rozgrywek młodzieżowych. Odmianą, przeznaczoną dla profesjonalnych graczy są buty do piłki nożnej, w których można już wymieniać korki. Wadą jest wyższa cena takiego obuwia oraz także zdecydowanie większa waga. Dodatkowo wyróżnić można jeszcze specjalne buty do piłki nożnej przeznaczone do gry w wyjątkowo trudnych warunkach, na przykład na śniegu. Takie obuwie może być wykorzystywane podczas rozgrywek piłkarskich, ale częściej obuwie tego typu znajduje zastosowanie podczas treningów.

Zupełnie innym rodzajem butów do gry w piłkę są tak zwane halówki, zaprojektowane jak sama nazwa wskazuje do gry na hali, aczkolwiek sprawdzą się także na innych utwardzanych nawierzchniach. Pewnego rodzaju alternatywą dla okazjonalnych graczy, w przypadku utwardzanej nawierzchni mogą być także uniwersalne buty treningowe, w których jednak raczej nie zagramy na hali.

Dodaj komentarz