Ciąża, kamienie a biustonosz

Ciąża, kamienie a biustonosz

Już podczas ciąży ogromnie zmienia wygląd biustu i szybko staje się oczywiste, że dotychczasowy stanik stał się zbyt mały i niekomfortowy. Potrzebny jest większy i bardziej miękki. Po porodzie piersi stają się pełne mleka i robią się jeszcze bardziej obfite. służą do podawania maleństwu pokarmu, więc warto kupić taki biustonosz, który będzie tę czynność dodatkowo upraszczał. A jeśli przy okazji będzie piękny i kolorowy – to wspaniale – z pewnością doceni to każda kobieta.

Oczywiście także ciąży i karmienia nie warto iść na kompromisy, tylko trzeba korzystać ze biustonoszy wysokiej jakości jeśli chodzi o użyte tkaniny i posiadające odpowiednią konstrukcję. Karmiące kobiety doskonale wiedzą, że ich potomstwo może zgłodnieć w z minuty na minutę. Właściwy biustonosz podczas karmienia piersią dodatkowo upraszcza kobiecie życie i przyczynia się do tego, że na jej twarzy jeszcze częściej pojawia się uśmiech. Coraz większy wybór tego typu biustonoszy sprawia, że mamom prościej jest dobrać coś dla siebie.

Konstrukcja biustonosza dla kobiety karmiącej jest inna – w spodniej części znajduje się ramka obejmująca pierś, a poniżej linii ramiączka umiejscowione jest zapięcie typu clic-clac, dzięki któremu można odsunąć wierzchnią część biustonosza i odsłonić pierś w sposób szybki i banalny – także jedną ręką. Atuty tego rozwiązania mamy doceniają wtedy, gdy mają na drugim ręku dziecko głośno domagającą się jedzenia. Projektanci myślący o komforcie kobiety karmiącej piersią wyposażają biustonosze w takie ramiączka, które nie spadają podczas karmienia. Bardzo często biustonosze dla kobiet karmiących posiadają fiszbiny, dzięki czemu biust, które stały się cięższe od mleka są cały czas świetnie podtrzymywane i prezentują się znakomicie.

Idealne staniki do karmienia przeznaczone dla świeżo upieczonych mam są zaprojektowane także pod kątem użycia odpowiednich tkanin. To oczywiste, że w okresie laktacji piersi są bardzo wrażliwe. Dlatego wykorzystane do szycia tkaniny muszą być nadzwyczaj delikatne, choć oczywiście również solidne, jako że bielizna dla mamy karmiącej jest wyjątkowo intensywnie użytkowany. Toteż, jeśli używana jest koronka, to w połączeniu z dzianiną, a miseczki wyścielane są bawełną, tak aby pierś w żadnym razie nie została obtarta. Kobiety karmiące piersią chętnie sięgają także po biustonosze do karmienia uszyte z mikrofibry, która znakomicie nadaje się jako tkanina dla wrażliwszych niż zazwyczaj piersi, przy czym oczywiście wierzch stanika może być dowolnie zdobiony, na przykład ażurową koronką.

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego biustonosza na czas karmienia, to także walor estetyki jest dla świeżo upieczonej mamy niesłychanie istotny. Oczywiście mama znakomicie zdaje sobie sprawę, jak ważna jest jej funkcja jako matki, a macierzyństwo jest częstokroć spełnieniem jej marzeń, ale wciąż chce być zmysłową kokietką i zmysłową partnerką dla swojego męża.

Odpowiedni model bielizny na czas laktacji jest ogromnie istotny. Wyraźnie upraszcza szybkie i wygodne podanie piersi spragnionemu maleństwu i jest poręczny, a także zaspokaja potrzeby estetyczne młodej mamy, która przecież w nadal jest kobietą lubiącą podkreślać swoje wdzięki.

Dodaj komentarz