Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek – nieodłączny element zaręczyn

Próżno szukać kobiety, która wyobraża sobie oświadczyny bez pierścionka. Ta podniosła chwila nie może obyć się bez symbolu miłości, zaangażowania i trwałości związku. Mężczyźni wyszukują więc najmodniejsze pierścionki zaręczynowe aby zadowolić gust swojej wybranki i wywołać zachwyt na jej twarzy. Wiadomo przecież, że pierścionek zaręczynowy będzie podziwiany i komentowany jeszcze długo po oświadczynach szczególnie wśród żeńskiej części rodziny i znajomych. Klasyczny pierścionek zaręczynowy to złota biżuteria ozdobiona brylantem. Takie połączenie jest jednak kosztowne, dlatego wokół tego zagadnienia narosło wiele mitów. Najbardziej popularnym jest ten mówiący, że mężczyzna powinien wydać na niego równowartość 3 miesięcznych pensji. Szczególnie w krajach anglosaskich ten pogląd jest szczególnie popularny. W Polsce nie przywiązuje się do tego aż tak dużej wagi, niemniej jednak każdy mężczyzna stara się aby zaręczynowy pierścionek był jednak z wyższej półki.

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Koszt pierścionka zależy przede wszystkim od surowca z jakiego jest wykonany. Jak wiadomo złoto nie jest tanie a pierścionki zaręczynowe wykonywane są zwykle z wyższej próby czyli tej droższej. Kolejnym kryterium jest rodzaj kamienia zdobiącego pierścionek. Tradycja nakazuje aby był to brylant, który jest niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia kamieniem. Ma on symbolizować solidne podstawy związku, jego trwałość i odporność na upływ czasu. Brylanty mają różną cenę uzależnioną od czystości kamienia i precyzji oszlifowania. Im droższy brylant tym większy i piękniej odbija światło. Kolorowe kamienie jak rubin czy szafir są wybierane rzadziej ale również mają wysoką wartość a co za tym idzie i cenę. Tańsze ozdoby to kryształy i cyrkonie, które w klasycznych pierścionkach zaręczynowych są równie często wykorzystywane. Na koszt pierścionka często wpływ ma także wzór, im bardziej oryginalny i wymagający większej ilości złota, model tym droższy.

Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

Wybór pierścionków zaręczynowych czy to w znanych sieciówkach czy w małych lokalnych sklepach jubilerskich może przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak cena, która nie jednego mężczyznę zwala z nóg podczas poszukiwań tego jedynego pierścionka. Presja kwoty jaką powinno się na niego wydać nie ułatwia tego zadania. Mimo wszystko panowie powinni kierować się przede wszystkim możliwościami swojego budżetu i znajomością gustu ukochanej. Kobieta, która lubi skromną i delikatną biżuterię nie zachwyci się okazałym pierścionkiem z dużym brylantem, nawet jeśli kosztował on krocie. Warto zadać sobie również pytanie czy zapożyczanie się na pierścionek już na początku wspólnej drogi ma jakikolwiek sens. Pierścionek zaręczynowy tak jak i same oświadczyny ma charakter symboliczny jako zwieńczenie okresu budowania związku i podjęcie decyzji o ślubie. Pierścionek dany na znak miłości jest wartościowy już sam w sobie i nie potrzebuje do tego rachunku na wysoką kwotę. Warto wziąć sobie to do serca.

Dodaj komentarz