Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową? Samodzielnie czy z pomocą?

Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową? Samodzielnie czy z pomocą?

Wiele osób, które co dopiero rozpoczęły swoją karierę w biznesie, zastanawia się jak stworzyć profesjonalną stronę internetową. Pojawia się również kwestia wyboru samodzielnego utworzenia witryny lub za pośrednictwem agencji czy freelancera. Tworzenie stron www jest związane co najmniej z koniecznością znajomości podstawowych systemów zarządzania treścią jak WordPress czy Drupal. Niestety, bez znajomości dodatkowych technologii oraz umiejętności designerskich, ich funkcjonalność może być znacząco ograniczona. Czy warto w tym celu zatrudnić specjalistę? A może działać samemu?

Etapy tworzenia profesjonalnej strony internetowej

Tworzenie stron www można podzielić na poszczególne etapy. Pierwszym krokiem będzie wybór technologii, oprogramowania do zarządzania treścią i określeniem strategii prowadzenia witryny. Jeśli znamy już cel istnienia witryny, czyli np. strona ma pełnić funkcję sprzedażową, informować klientów o najnowszych promocjach lub pozwolić na dotarcie do nowych kontrahentów, możemy przejść do właściwego procesu polegającego na zamówieniu serwera i podpięciu do niego domeny.

Kiedy uporamy się z pierwszym etapem, możemy wziąć pod uwagę projekt czy też design witryny. Tutaj powinniśmy zadbać o to, aby witryna posiadała przejrzystą nawigację, jasno określone kategorie, politykę prywatności, referencje oraz panel administracyjny pomocny w publikacji artykułów czy personalizowaniu poszczególnych podstron.

Posiadając wstępną makietę, przychodzi czas na zakodowanie tudzież ustawienie elementów za pomocą edytora WYSIWYG. Pierwsze rozwiązanie wymaga znajomości co najmniej takich technologii jak HTML, CSS, JavaScript czy PHP. Drugie rozwiązanie pozwoli użyć gotowego edytora umożliwiając tworzenie witryny za pomocą przenoszenia poszczególnych elementów metodą “złap i upuść” – niestety ograniczać będzie się do umieszczenia informacji o naszym przedsiębiorstwie czy dodania prostego koszyka zakupowego. Często za dodatkową funkcjonalność będziemy musieli opłacać cykliczny abonament wynoszący nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jak sobie z tym poradzić? Pozostaje nam podjąć wieloletnią naukę z zakresu projektowania, programowania lub wynająć zespół specjalistów, którzy zrobią wszystko za nas.

Komu zlecić tworzenie stron Warszawa?

Choć strony internetowe Warszawa oferuje w wielu miejscach dla wszystkich kategorii i gałęzi biznesu, powinniśmy zadbać o to, aby sama strona freelancera czy agencji, z której usług chcemy skorzystać – stała na najwyższym poziomie. Na stronie usługodawcy powinien być jasno przedstawiony cennik, usługi jakie może dostarczyć oraz rozpisane technologie w jakich będzie tworzona nasza strona internetowa. Całość powinna zostać zwieńczona profesjonalnymi działaniami marketingowymi z zakresu content marketingu, strategii outreach i linkbuildingu.

Dodaj komentarz