Inspiracja jest jak tsunami? Czy na pewno jej potrzwbujesz?

Inspiracja jest jak tsunami? Czy na pewno jej potrzwbujesz?

Pamiętam jak dawniej potrafiłem kilka dni spędzić na szukaniu weny. Chciałem pisać, jednak nie miałem pomysłu co mógłbym stworzyć. I pozbawiony energii i chęci do życia robiłem jakieś inne zadania.

Wydaje mi się, że to problem wielu blogerów. A poszukiwania weny to trudne wyzwanie. Dlatego szukają oni (tak jak ja dawniej kiedyś) w różnych miejscach. Ja potrafiłem kilka godzin spędzić oglądając filmiki motywacyjne. I czasem wpadł jakiś pomysł do głowy, jednak rzadko rozwinął się on w coś poważniejszego.

Jednak zanim przejdziemy do mówienia o poszukiwaniu weny, inspiracji musisz coś wiedzieć:

Nie potrzebujesz weny by dobrze pisać

A czasem może być ona przeszkodą. Bo gdy piszesz pod wpływem inspiracji, flow to piszesz bardzo osobiście, od siebie. I to jest super – daje radość, spełnienie. Jednocześnie wtedy zapominasz o tym jak pisać bloga i popełniasz błędy, które zrażają czytelników do Ciebie.

Czy to oznacza, że powinieneś przestać tak pisać? Absolutnie nie! Takie pisanie jest świetne, daje masę radości i sam to robię. Między innymi dlatego stworzyłem niedzielne wpisy, w których piszę od siebie. Nie ma konkretnej tematyki – po prostu piszę o tym co czuję danego dnia.

Natomiast żeby pisać dobre artykuły wystarczy, że wiesz jak planować wpisy na bloga. Do tego przyda się wiedza o tym jak pisać. I jeżeli to połączysz w całość, to będziesz tworzył dobrą treść bez względu na to czy posiadasz wenę, czy nie.

Staniesz się robotem do produkowania dobrej treści. Wystarczy, że dowiesz się jeszcze jak mieć głowę pełną pomysłów na wpisy a będziesz mógł pisać bloga tak długo jak tylko chcesz.

Inspiracja jest naprawdę świetna

Napisałem wiele wpisów pod jej wpływem. Czasem gorszych, czasem lepszych. Jednak wiem jedno – ona jest świetna!

Mówię serio. Tworzenie dobrych wpisów daje satysfakcję. Jednak gdy czuję flow, pasję to wtedy pisanie jest najprzyjemniejsze. Wtedy czuję, że jestem prawdziwym artystą.

I odnośnie inspiracji mogę dać Ci tylko jedną poradę. Stwórz swój zeszyt (najlepiej wykorzystaj elektroniczny notatnik typu evernote) i do niego wklejaj wszystko co Cię zainspiruję. DOSŁOWNIE WSZYSTKO.

Zyskasz dzięki temu na kilka sposobów:

Będziesz miał miejsce, w którym znajdziesz wiele inspirujących Cię materiałów
Po pewnym czasie gdy uzbierasz tam dużo treści zauważysz co na Ciebie działa najlepiej
Ponadto dowiesz się z jakiś stron pochodzi najwięcej inspiracji i zaczniesz odwiedzać je częściej

Dodaj komentarz