Jak stworzyć strój świętego Mikołaja

Jak stworzyć strój świętego Mikołaja

Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bożego narodzenia bez choinki, prezentów i… Mikołaja! To oczywiste, że ktoś musi nam dostarczyć prezenty. I spełnić wszelkie marzenia zawarte w dziecięcych listach. Jak zatem sprostać takim zadaniom? A przy tym zachować wszelkie atuty postaci Mikołaja? Istnieje na to jeden sprawdzony sposób. Mam na myśli idealny strój Mikołaja.

Jaki jest święty Mikołaj?

Wizerunek świętego Mikołaja w znaczący sposób został ukształtowany przez kulturę masową. Jego pierwotny wygląd znacząco różnił się od tego obecnego. Można powiedzieć, że początkowy wizerunek zanikł całkowicie. Pierwotnie niczym nie odbiegał od pozostałych duchownych. Zwłaszcza że był biskupem zamieszkującym włoskie miasteczko. Dopiero z czasem ukształtowano postać mikołaja, którą dziś każdy z łatwością opisze. Pospolicie jest to gruby Pan z brodą, mający niecodzienne zadanie do wykonania. Najczęściej kojarzony w towarzystwie sań i reniferów.

Stroje Mikołaja

A czym charakteryzuje się strój Mikołaja? To przede wszystkim kolor czerwony. Zwykle przybiera strój składający się ze spodni i kurteczki. Wszystko otoczone białym puszkiem. Na głowie czapka w takim samym kolorze, zakończona białym pomponem. Obowiązkowo czarny pas na obfitym brzuchu. Do tego długa biała broda, na nogach czarne śniegowce. Zdarza się także strój jednoczęściowy, przypominający swoim wyglądem szlafrok. Tutaj również konieczny będzie pas. Na plecach koniecznie musi się znaleźć worek z ogromem prezentów.

Czy wydaje się Wam, że istnieje tylko jeden określony typ stroju dla mikołaja? Z pewnością można go podzielić, chociażby na płeć. W wypożyczalniach strojów można znaleźć damski strój mikołaja. Z pewnością jest bardziej dopasowany. Być może swoim wyglądem będzie przypominał bardziej żonę Mikołaja lub pomocnicę. Występuje w formie sukienki w podobnej kolorystyce. Tyle tylko, że całość jest bardziej kobieca.

Ciekawą opcją są stroje mikołaja dla dzieci. Świetnie sprawdzą się na przedstawienie, jasełka czy bal karnawałowy. Sprawdzi się świetnie jako rekwizyt na świąteczną sesję zdjęciową. W każdej z tych sytuacji warto skorzystać z wypożyczalni strojów. Z łatwością dopasujesz strój do gabarytów dziecka. To świetna opcja dla zapracowanych i zabieganych rodziców. Podobne ofert znajdziesz także w internetowych wypożyczalniach strojów. Być może będą miały jeszcze bogatszą ofertę niż lokalne sklepy. Warto jednak zrobić to z wyprzedzeniem, by przesyłka spokojnie dotarła na czas.

Ostatnia opcja to zakup stroju. To korzystne rozwiązanie w przypadku dużej rodziny. Ostatecznie zawsze można sprzedać strój i zyskać miejsce w szafie.

A czy słyszeliście o stroju mikołaja dla psa? To zdecydowanie kluczowy pomysł dla miłośników małych czy dużych pupili. Skoro dbamy o wygląd każdego domownika, nie zapomnijmy o tym najważniejszym. Uroczy kubraczek dla psa, w charakterystycznym kolorze. Z pewnością może posłużyć tylko jako ozdoba. Sądzę jednak, że można także znaleźć zimowe ubranko we wspomnianej charakterystyce. Nasz pupil będzie uroczo wyglądał. Zwłaszcza podczas świątecznych spacerów po zaśnieżonych ścieżkach.

Jednak największe zapotrzebowanie jest na typowy strój dla mikołaja. Musi koniecznie zawierać wszystkie najważniejsze elementy. Czerwony kostium, czarny pas, zimowe obuwie oraz czapkę. Czasem w zestawie można znaleźć także worek na prezenty lub laskę do podparcia. Zdecydowanie najczęściej wybieramy strój mikołaja na czas wigilii. Wiele rodzin decyduje się, na przebranie kogoś z członków rodziny. W ten sposób można stworzyć wspaniałą atrakcję dla najmłodszych. Ważne jest zachowanie wszystkich szczegółowych cech. Warto też zadbać o odpowiedni ton głosu i charakterystyczne powiedzenie ,,Ho, ho, ho”.

Przebranie dla mikołaja cieszy się także popularnością na dzień mikołaja. Zwłaszcza w szkołach, przedszkolach czy żłobkach. Nie ma nic bardziej radosnego niż spotkanie dzieci z Mikołajem. Z tej okazji najczęściej jeden pracowników przebiera się w świętego Mikołaja. Podczas jego spotkania dziećmi wręcza im małe upominki i robi pamiątkowe zdjęcia. Wówczas można skorzystać z usług osób, które odpłatnie wcielają się w postać Mikołaja. To całkiem dochodowy biznes, zwłaszcza w okresie 6 grudnia czy wigilii. Warto o tym pomyśleć znacznie wcześniej, jeśli chcesz wykupić taką atrakcję.

Strój dla mikołaja przyda się również dla osób wcielających się w tę postać odpłatnie. W okresie świąt Bożego Narodzenia można znaleźć wiele ofert z tego typu usługą. To świetna zabawa i przeżycie zwłaszcza dla dzieci. Decydując się na ten wybór, nie musisz na swoją rękę organizować przebrania mikołaja. Wystarczy wcześniej wręczyć mu przygotowane prezenty i obserwować z radością reakcję tych najmłodszych.

Tego typu atrakcję można też spotkać w galeriach handlowych. Zazwyczaj Mikołaj występuje w towarzystwie swoich pomocników elfów i aniołków. Dzieci chętnie lgną na kolana Mikołaja, by opowiedzieć o swoich marzeniach. W nagrodę dostają drobny upominek i pamiątkowe zdjęcie.

Dodaj komentarz