Jak wybrać dobry otulacz samochodowy?

Jak wybrać dobry otulacz samochodowy?

Dla swoich dzieci zwykle bylibyśmy w stanie zrobić dosłownie wszystko. Chcielibyśmy oddać im gwiazdkę z nieba, bo to one są dla nas absolutnie najważniejsze i to dla nich się staramy, aby nigdy niczego im nie zabrakło. Maluchy bezustannie zmuszają nas zresztą do kolejnych wydatków. Najwięcej jest ich oczywiście zimą. To o tej porze roku musimy zatroszczyć się przede wszystkim o to, by maluchowi zawsze było przyjemnie i ciepło i to niezależnie od tego, w jakim miejscu czy sytuacji się znajdzie.

Przystępne ceny

W tym celu, aby to wszystko osiągnąć, kupmy przynajmniej jeden porządny otulacz do fotelika samochodowego. Nie musimy wydawać na niego kilkuset złotych. Już nawet ten za cenę sześćdziesięciu czy pięćdziesięciu złotych powinien sprawdzić się świetnie. Brak pieniędzy nie będzie więc tutaj wymówką do niedokonania zakupu. A jeśli poszukamy otulaczy na promocjach i skorzystamy jeszcze dodatkowo z kodów rabatowych, zapłacimy za nie jeszcze mniej. Praktycznie nie odczujemy tego wydatku, a wiele na nim zyskamy – i my, i nasze dziecko. Od razu celujmy jednak w te najbardziej uniwersalne i najbardziej funkcjonalne otulacze. Niektóre modele z tej grupy produktów potrafią spełniać kilka zróżnicowanych funkcji. Teoretycznie otulacz do fotelika samochodowego, jak wskazuje to jego nazwa, powinien być używany właśnie w samochodach. Tak zwykle będziemy robić, ale nie musimy się ograniczać wyłącznie do tego jednego i podstawowego zastosowania.

Uniwersalne rozwiązania

Uniwersalny typ otulacza wpasuje się również w niemalże każdy wózek spacerowy czy wózek głęboki. Zastąpi nam zatem klasyczny śpiworek do wózków. Będziemy go mogli używać także jesienią i wiosną, gdy już sezon zimowy na dobre się skończy, a dziecko nie będzie potrzebować otulacza w samochodzie. Sprawdźmy też koniecznie jego sposób zapięcia. Najlepiej sprawdzi się otulacz zapinany na rzep. Dziecko nie zdoła go rozkopać czy rozpiąć, nawet jeśli będzie bardzo się wiercić. Taki otulacz może być też wyposażony w kapturek, który dodatkowo zabezpieczy główkę maluszka przed wiatrem, mrozem i niskimi temperaturami. Popatrzmy więc na jego budowę. Kupmy coś, co naprawdę świetnie nam się sprawdzi.

Otulacz zimowy do fotelika jest artykułem dedykowanym dzieciom w wieku od ośmiu do dwunastu miesięcy. Przeważnie jeden wystarcza na dwa sezony, ponieważ maluszki szybko z niego wyrastają. Wraz z wiekiem i wzrostem wagi dziecka trzeba też dokonać zmiany fotelika samochodowego. A logicznym i naturalnym tego następstwem jest zmiana otulacza samochodowego, który musi być idealnie zgrany z fotelikiem.

Dodaj komentarz