Makijaż kobiety dojrzałej

Makijaż kobiety dojrzałej

charakteryzuje się minimalizmem, powinien odmładzać, retuszować niedoskonałości oraz być wykonany w stonowanej kolorystyce.

O czym pamiętać podczas wykonywania makijażu?

Odpowiednia pielęgnacja to połowa sukcesu

Przygotowanie skóry przed nakładaniem kosmetyków kolorowych to jeden z najważniejszych elementów. Demakijaż wykonujemy w takim kierunku, by napiąć skórę. Po oczyszczeniu twarzy czas na głęboko nawilżające, ujędrniające serum oraz krem i olejek. Nie zapominajmy również o skórze pod oczami, która naturalnie jest dużo cieńsza i wymaga ciągłej pielęgnacji, zwłaszcza w wieku dojrzałym.

Mniej znaczy więcej

Aby osiągnąć najbardziej naturalne wykończenie, ograniczmy używanie produktów, zwłaszcza pudrowych. Nakładane na siebie kolejno warstwy pudru, bronzera, różu i rozświetlacza utworzą efekt “maski” na twarzy, a tego chcemy uniknąć. Dodatkowo zbyt duża ilość produktów podkreśli linie ekspresji, które chcemy ukryć. Najlepszym rozwiązaniem jest nakładanie produktów o lekkiej, kremowej konsystencji, które nie wysuszą skóry.

Nałóż róż i już!

Róż, w poprzednich latach zepchnięty na dalszy plan, wrócił na salony wraz z modą na świeży, naturalny wygląd. Dobrze dobrany jest idealnym elementem makijażu cery dojrzałej, ponieważ nadaje młodzieńczego, delikatnego wyglądu.

Same maty, czy błyski?

Żadne z powyższych! Makijaż wykonany tylko jednym lub drugim wykończeniem podkreśli wiele linii ekspresji, a co za tym idzie — da efekt postarzenia skóry, a nie jej odmłodzenia. Dobrym podejściem jest używanie kosmetyków z wykończeniem półmatowym, czyli produktów satynowych. Odbiją w subtelny sposób światło, rozpraszając je, dodadzą naturalnego blasku i sprawią, że cera będzie wyglądać promiennie.

Elektryzujące spojrzenie

Nakładając cienie do oczu, starajmy się korygować kształt oka, unikajmy perłowych tekstur oraz jaskrawych kolorów i brokatu. Doklejenie kępek rzęs w odpowiednich miejscach stworzy wrażenie optycznie uniesionych zewnętrznych kącików oczu. Miękko podkreślone brwi dopełnią efektu, natomiast postarajmy się nie używać do tego celu czerni.

Usta jak marzenie

Decydując się na intensywny kolor ust, pamiętajmy o minimalizmie. Jeśli mocne usta o soczystym kolorze, to delikatnie podkreślone oczy. By pomadka jak najdłużej utrzymała się na ustach, a także nie rozmazała się poza ich obszar, warto zastosować bazę do ust. Następnie obrysować kształt ust konturówką i nałożyć szminkę.

Ogólna tonacja kosmetyków

Warto pamiętać, że brązy w sinej oraz ciepłej tonacji oszpecą skórę, bądź też nadadzą jej niezdrowego, szarego wyglądu. Z kolei neonowe odcienie mogą wybić nasze niedoskonałości na pierwszy plan. Najbardziej pożądane odcienie to róże, brzoskwinie oraz korale odpowiednio dopasowane do osoby.

Dzięki powyższym wskazówkom makijaż cery dojrzałej będzie wyglądać lekko i podkreślać naturalne piękno, które ma w sobie każda kobieta.

Dodaj komentarz