Nadwaga – globalny problem

Nadwaga – globalny problem

Jeśli rozejrzymy się dookoła, to natychmiast dostrzeżemy mnóstwo osób borykających się z nadwagą, a nawet z otyłością. Jest to swego rodzaju domena dzisiejszych czasów, która nastąpiła na skutek zmieniających się przyzwyczajeń współczesnego społeczeństwa.

Przede wszystkim, zdecydowana większość ludzi ma bardzo złe nawyki żywieniowe, które są najprostszą drogą do pojawienia się nadwagi, a nawet otyłości. Statystyki pokazują, że przeciętny człowiek w swojej codziennej diecie umieszcza produkty przede wszystkim zawierające ogromną ilość węglowodanów lub też tłuszczy nasyconych, zamiast białek czy tych zdrowych tłuszczy roślinnych. W diecie przeciętnego człowieka rzadko znajdziemy owoce czy warzywa, a za to jest w niej mnóstwo słonych przekąsek lub też słodyczy. Co więcej, współcześni ludzie bardzo często jadają w barach szybkiej obsługi, gdzie wartościowość poszczególnych dań stoi na bardzo niskim poziomie.

Kolejnym aspektem jest brak przyzwyczajenia współczesnych ludzi do aktywności fizycznej. Z trudem można znaleźć osoby regularnie uprawiające jedną z dyscyplin sportowych, co jest bardzo negatywnym zjawiskiem. Mając świadomość tego, jak niebezpieczna może być nadwaga dla naszego zdrowia, powinniśmy nieustannie dokładać wszelkich starań do tego, aby cały czas utrzymywać prawidłową wagę swojego ciała.

Wskaźnik BMI – czy masa naszego ciała jest prawidłowa?

Zasadniczo, skąd człowiek może wiedzieć czy waży w sam raz czy może za dużo? Jeśli nie posiadamy jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie, możemy mieć problem z określeniem prawidłowości swojej wagi. Z pomocą przychodzi nam wtedy kalkulator BMI, który po podaniu przez nas naszego wzrostu oraz masy swojego ciała, odpowie nam dokładnie, czy nasza waga jest prawidłowa. Niewątpliwie, powinniśmy wziąć sobie do serca wskazany wynik, ponieważ nadwaga, a zwłaszcza otyłość jest szalenie niebezpieczna dla każdego człowieka. Możemy być pewni tego, że znacznie lepiej będziemy czuli się, jeśli zrzucimy kilka kilogramów. Zarówno w sferze psychicznej, jak i oczywiście psychicznej.

Dodaj komentarz