Organizowanie wesela – w domu, lokalu czy hotelu?

Zorganizowanie wesela to ogromne przedsięwzięcie. Tyle powinności i spraw czeka do załatwienia, że głowa puchnie, a tu jeszcze każdy z rodziny ma inny pomysł na wesele…

Ciotka chciałaby w restauracji, wujek w hotelu, a kuzyn opowiada o świetnym domu wczasowym, w którym kiedyś zorganizowano tak huczne wesele, że każdy w okolicy zapamiętał jak Wiesiek z Baśką brali ślub. Gdy tym samym każdy doda swoje trzy grosze, do tego nagle włączy się babcia, która stwierdzi, że nie zamierza nigdzie ruszać się z domu, bo to ani nogi, ani oczy nie te, i że ona za stara na zabawę.

Cóż więc robić? Kogo posłuchać? Czy w takiej sytuacji kierować się czyimiś oczekiwaniami? Czy podjąć decyzję, nie oglądając się na żadne konsekwencje? Najlepiej przeanalizować wszystkie warianty i znaleźć najbardziej kompromisowe rozwiązanie.

W domu

Gdy liczymy każdy grosz zorganizowanie przyjęcia ślubnego we własnych czterech ścianach może być pokusą nie do odparcia. Tym bardziej, że wielu kucharzy i kucharek specjalizuje się w przygotowaniu weselnych potraw u siebie w domu. Zatem przyszła żona nie będzie musiała dzień przed ślubem ślęczeć w kuchni nad garnkami, tylko może zrelaksować się na przykład w pobliskim SPA. Zaletą takiego przyjęcia jest swojskość i naturalność. Goście nie muszą pół roku wcześniej nerwowo zamawiać oryginalnych kreacji, jest odświętnie, ale zarazem na luzie. A zwolennicy tańców mogą bez problemu pląsać również w mieszkaniu czy domu do białego rana.

W restauracji

Uroczysty obiad w restauracji ma coraz więcej zwolenników wśród nowożeńców. Tak ważny moment w swoim życiu chcą uczcić w eleganckim miejscu, w którym serwowana jest dobra kuchnia. Zwykle nie ma problemu z dojazdem, ponieważ w takim przypadku małżonkowie szukają miejsca usytuowanego w niedużej odległości od kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego.

W hotelu

Wybierając salę weselną w hotelu – mamy kolejne udogodnienie. Możemy wynająć apartament, w którym będziemy mogli pozostawić prezenty ślubne, przebrać się czy odświeżyć. Możemy również zapewnić naszym gościom wygodny nocleg.

W domu weselnym

Jeśli mamy liczną rodzinę, wielu znajomych i nikogo nie chcemy skreślić listy gości, najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie przyjęcia w domu weselnym. Jak sama nazwa sugeruje, tego typu lokale specjalizują się w kompleksowej organizacji wesel, dlatego możemy w pełni liczyć na obsługę takiego domu, jeśli chodzi o kuchnię, wystrój sali, miejsca parkingowe i wszelkie inne dodatkowe usługi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeśli nasz ślub odbywać się będzie latem, warto przejrzeć oferty takich lokali, które mają własne ogrody lub takich, które usytuowane są nieopodal zabytkowych budowli. Uwiecznione na zdjęciach plenerowych będą niezapomnianą pamiątką z naszego ślubu i wesela.

Dodaj komentarz