Peeling twarzy: co powinniśmy o nim wiedzieć?

Peeling twarzy: co powinniśmy o nim wiedzieć?

Zdrowa i zadbana cera jest pożądana przez nas wszystkich. Poprawia samopoczucie i pewność siebie. Dlatego, niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja, będąca kluczem do utrzymania skóry w dobrej formie. Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna być wieloetapowa. Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie to odstawowo elementy pielęgnacji. Jednym z innowacyjnych sposobów oczyszczania jest peeling twarzy. Omijanie tego etapu, może skutkować zapychaniem porów i powstawaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Kosmetyki, które służą regeneracji zewnętrznej warstwy skóry, to peelingi ziarniste i enzymatyczne.

Z jaką częstotliwością stosować peeling?

W tym przypadku ważna jest regularność, ale zabieg oczyszczania twarzy peelingiem, zdecydowanie nie może być wykonywany codziennie! Jak się okazuje, jego nadużywanie może doprowadzić do podrażnień skóry. Raz w tygodniu, wystarczy, aby był wykonany w przypadku skóry normalnej. Natomiast jeżeli skóra jest skłonna do przebarwień i pojawiających się zanieczyszczeń, lepiej stosować peeling rzadziej – wystarczy raz na dwa tygodnie.

Peeling, a cera!

Dostępne rodzaje peelingów do twarzy różnią się swoją konsystencją, strukturą i sposobem działania. Jak w przypadku każdego kosmetyku, również peeling dobieramy uwzględniając rodzaj cery, do której ma być przeznaczony. Peeling gruboziarnisty, czyli o konsystencji gęstej z granulkami, zdecydowanie nie jest polecany cerze wrażliwej, ze względu na mechaniczne działanie. Sprawdzi się on do skóry tłustej i mieszanej. Natomiast do cery bardziej problematycznej, skłonnej do wyprysków i naczynkowej, należy stosować peeling bardziej delikatny, czyli enzymatyczny. Ma on subtelną, kremową konsystencje.

Stosowanie peelingu:

To, w jaki sposób używać peelingu do twarzy zależy przede wszystkim od jego rodzaju. Zawsze natomiast produkt nakłada się na wcześniej oczyszczoną skórę np. płynem micelarnym. Peeling z granulkami, który mechanicznie usuwa martwy naskórek, należy wmasować w skórę twarzy powolnymi, okrągłymi ruchami. Ma on stanowić dla twarzy przyjemny i spokojny masaż. Po kilku sekundach należy dokładnie spłukać twarz wodą i osuszyć delikatnie ręcznikiem. Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku peelingu enzymatycznego. Tym razem kosmetyk nakładamy na twarz nieco zwilżoną wodą dokładnie, tak jak krem i pozostawiamy na około piętnaście minut. Po upływie zalecanego czasu należy spłukać z twarzy kosmetyk. Zarówno po peelingu ziarnistym, jak i enzymatycznym warto twarz przemyć tonikiem i nawilżyć lekkim kremem.

Dodaj komentarz