Różne rodzaje podkładów do twarzy

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Kosmetykiem, który niezbędny jest do tego, aby wykonać perfekcyjny i przede wszystkim pełnym makijaż jest podkład. Bardzo ważne jest, aby został on odpowiednio dobrany. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że nasz wygląd daleki będzie od takiego, który chcielibyśmy uzyskać. Dowiedzmy się na temat podkładu do twarzy więcej.

Jaki podkład wybrać?

Producenci kosmetyków oferują kobietom dzisiaj szeroki wybór podkładów, które różnią się składem, formułą, przeznaczeniem. Dostępne są podkłady:

  • kryjące;
  • matujące;
  • rozświetlające;
  • nawilżające;
  • anti aging.

Podkład kryjący poleca się przede wszystkim posiadaczkom skóry dotkniętej różnego rodzaju niedoskonałościami. Jeśli na naszej twarzy często pojawiają się wypryski, podkład kryjący jest strzałem w dziesiątkę. Z uwagi na to, że zawiera on dużą ilość pigmentów świetnie kryje nawet duże niedoskonałości.

Podkład matujący to propozycjach dla posiadaczek cery mieszanej oraz tłustej. Zawarte w takim podkładzie składniki korzystnie wpływają na pracę gruczołów łojowych, czego efektem jest mniejsza produkcja sebum. Bardzo ważne jest, aby takie podkłady miały lekką formułę. W przeciwnym razie będą zapychały pory, co skutkować będzie pobudzeniem ich do pracy.

Jeśli cera jest szara i zmęczona, doskonale sprawdzi się podkład rozświetlający. Zawiera on pigmenty, które rozpraszają światło. To właśnie ten prosty trik sprawia, że skóra zyskuje blask. Obecnie dostępne są podkłady rozświetlające z błyszczącymi drobinkami. W ich przypadku efekt jest jeszcze lepszy. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Podkład nawilżający to idealny wybór dla posiadaczek cery suchej. W jego składzie znaleźć można szereg składników nawilżających. Do tych stosowanych obecnie bardzo często zalicza się kwas hialuronowy.

Jak dobrać podkład?

Wiele kobiet ma problem z wyborem odpowiedniego podkładu. Kiedy wiemy już czy nasza skóra wymaga nawilżenia, czy też może trzeba ją zmatowić, przychodzi pora na określenie jej tonacji. Skóra może mieć bowiem zabarwienie ciepłe, chłodne lub neutralne. Wpływa to na odcień podkładu, którego należy używać. UWAGA: dobrze dobrany podkład to taki, który nie odróżnia się od skóry. Absolutnie nie powinien odcinać się od szyi. Podkład nie jest sposobem na sztuczną opaleniznę. Jego zadaniem nie jest zmiana zabarwienia skóry.

Dobrze dobrany podkład to klucz do naprawdę udanego makijażu. Na szczęście dzisiaj oferta producentów kosmetyków jest tak rozbudowana, że każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie podkład dla siebie idealny.

Dodaj komentarz