Soki, które wzmocnią Twoje włosy

Soki, które wzmocnią Twoje włosy

Soki ze świeżych warzyw i owoców mają duży wpływ na Twój organizm, w tym na kondycję Twoich włosów. Włączenie ich do codziennej diety może zaspokoić wszystkie potrzeby związane z ich pielęgnacją. Soki ze świeżych warzyw i owoców dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, wspomagając wzrost włosów oraz wzmacniając je. Poniżej kilka przykładów soków, po włączeniu których do codziennej diety zapomnisz o problemie wypadających i zniszczonych włosów.

Sok z aloesu

Witaminy zawarte w aloesie sprawiają, że włosy stają się mocniejsze i mniej podatne na łamliwość. Natomiast enzymy zawarte w soku pomagają nawilżyć i odżywić skórę głowy. Dzięki temu sok z aloesu wspomaga walkę z łupieżem. Regularne picie soku z aloesu wspomaga także ich wzrost i zapobiega wypadaniu.

Sok z kiwi

Owoce kiwi zawierają mnóstwo witaminy E, która sprawia, że Twoje włosy rosną szybciej. Ponadto picie soku z kiwi wzmacnia Twoją odporność, a co za tym idzie cebulki Twoich włosów stają się mocniejsze, a włosy nie wypadają.

Sok ze szpinaku

Szpinak jest źródłem witamin i minerałów (w tym żelaza), które pełnią kluczową rolę w utrzymaniu Twoich włosów w dobrej kondycji. Jeśli Twoje włosy wypadają i odczuwasz swędzenie skóry głowy, włącz do swojej diety sok ze szpinaku. Silnie skoncentrowana dawka witamin i minerałów w nim zawartych wzmocni włosy i skórę głowy, sprawiając że będziesz cieszyć się zdrową i lśniąca fryzurą. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Sok z ogórka

Sok z ogórka wspomaga prawidłowy wzrost i kondycję włosów. Enzymy w nim zawarte zapobiegają wypadaniu włosów oraz poprawiają krążenie hemoglobiny do komórek i mieszków włosowych.

Sok z marchewki

Marchewka jest bogata w beta karoten, który nadaje włosom połysk i pogłębia ich kolor. Natomiast witamina C wspomaga odżywienie skóry głowy. To właśnie te składniki wzmacniają mieszki włosowe i sprawiają, że Twoje włosy nabierają zdrowego blasku.

Sok z truskawek

Truskawki są bogate w witaminę C, która wspomaga produkcję białek w organizmie. Ponieważ włosy zbudowane są głównie z białek, gdy regularnie pijesz sok z truskawek wzmacniasz swoje włosy, zapobiegając ich wypadaniu i łamaniu się.

Sok z kolendry

Kolendra przyspiesza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Sok z kolendry ma bardzo korzystny wpływ na cały Twój organizm. Możesz go pić samodzielnie lub połączyć z innym sokiem.

Sok z gujawy

Gujawa jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy oraz składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo czy kwas foliowy. Sprawiają one, że Twoje włosy stają się mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Niestety w Polsce owoc gujawy nie jest zbyt często spotykany. Możesz jednak kupić gotowy sok z tego owocu.

Dodaj komentarz