Sprzedaż uszkodzonego samochodu

Skup samochodów uszkodzonych

W czasach, kiedy samochodów na ulicach jest znacznie więcej niż pieszych nie trudno o stłuczkę. Nie zawsze jednak stłuczka jest tylko błahym uszkodzeniem samochodu. Nawet przy niewielkiej prędkości może dojść do poważnego uszkodzenia samochodu.

Wówczas niezbędna będzie kasacja auta, czasami jako najtańsze rozwiązanie, a czasami najkorzystniejsze dla ubezpieczonego. Pomimo stwierdzenia, iż samochód nie jest zdatny ani do naprawy, ani do jazdy warto sprzedać wrak wyspecjalizowanej firmie – skupowi samochodów uszkodzonych. W zasadzie dostępne są dwie formy sprzedaży takiego samochodu.

Gdzie znaleźć skup samochodów za gotówkę ?

Pierwszą z nich jest skup samochodów za gotówkę, zwykle przez stację demontażu pojazdów, popularnie zwaną złomem. Wówczas jako sprzedający i dotychczasowy właściciel otrzymujemy dokument o złomowaniu pojazdu, który wystawia nam uprawniony Auto skup. Innym rozwiązaniem jest odsprzedaż samochodu w tradycyjny sposób, kiedy to auto nie jest wycofywane z obiegu, a dotychczasowy właściciel odsprzedaje je za umowną sumę, czy to osobie indywidualnej, czy też firmie, której główną działalnością jest skup samochodów Łódź i ich dalsza odsprzedaż po niezbędnych naprawach.

Skup samochodów, a procedury wyceny samochodu

W zależności od samochodu, jego rocznika, marki, jak i stopnia uszkodzenia,a także charakteru uszkodzenia za wrak po wypadku, stłuczce czy innym zdarzeniu losowym, jak pożar, powódź itp. można zyskać od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli samochód posiada jedynie uszkodzenia karoserii z pewnością wart będzie więcej. Niestety, kiedy uszkodzeniu uległa konstrukcja samochodu oraz silnik i główne elementy mechaniczne, jego wartość automatycznie spada względem wartości rynkowej tego samego samochodu bez uszkodzeń.

Podobnie jak każda firm na wolnym rynku, również skup aut posiada własny cennik i procedurę wyceny samochodów, zwłaszcza uszkodzonych. Stąd też wybierając skup samochodów warto porównać kilka ofert cen, jakie firmy proponują za nasz samochód. Samochody lekko uszkodzone nie zawsze warto sprzedawać w takim stanie, a lepiej jest zainwestować w ich remont, po czym je odsprzedać jako pełnowartościowe. Niemniej nie wszyscy mają czas i chęci do wykładania funduszy na naprawę samochodu, który niekoniecznie sprzedadzą z zyskiem. Dla wielu osób skup aut jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pozbywają się problemu samochodu, nawet jeśli na tym tracą. Należy pamiętać, iż nominalna strata w stosunku do pełnej wartości samochodu szybko rekompensowana jest przez obsługę skupu i brak problemów z naprawą, sprzedażą samochodu, którym jeździć nie chcemy lub nam przypomina nieprzyjemne zdarzenie drogowe.

Dodaj komentarz