Sukces Cristiano Ronaldo

Sukces Cristiano Ronaldo

Tego piłkarza zna niemal każdy kto choć raz w życiu miał do czynienia z futbolem. Cristiano Ronaldo chociaż ma już 34 lata nadal zachwyca swoją grą miliony widzów na całym świecie. Czasami nieco kontrowersyjny ale zawsze nietuzinkowy. Wielu go uwielbia i wielu też nienawidzi. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę że do swojego wielkiego sukcesu Portugalczyk doszedł przede wszystkim bardzo ciężką pracą.

Dzieciństwo, dorastanie i dorosłe wybory

Ciężkie dzieciństwo na portugalskiej wyspie Madera i bieda, z jaką musiał codziennie zmagać się Ronaldo wraz ze swoją matką ukształtowały jego hart ducha i niesamowity charakter. W wieku kilkunastu lat grał on już dla Sportingu Lizbona, a jego świetne występy zaowocowały transferem do Manchesteru United. W nowym kraju Cristiano również odnalazł się znakomicie. Po kilku latach gry stał się prawdziwym liderem swojego klubu z którym kilkakrotnie wygrał Ligę angielską, a raz nawet udało mu się sięgnąć po najcenniejsze klubowe trofeum w Europie czyli Ligę Mistrzów. Wszystko to sprawiło że po Ronaldo wkrótce zgłosił się Real Madryt. Manchester United początkowo nie chciał oddawać swojego najlepszego gracza ale ostatecznie nie miał wyjścia. Portugalczyk doszedł do wniosku że czas sprawdzić się w nowym otoczeniu, a nie ma do tego lepszego miejsca niż uznawany za najlepszy klub świata Real.

Liczne sukcesy

Jak można było się spodziewać w Madrycie Ronaldo także odniósł liczne zwycięstwa. Jego największym sukcesem było aż czterokrotne wygranie Ligi Mistrzów. Udało mu się również zdobyć mistrzostwo Hiszpanii oraz kilkukrotnie sięgnąć po nagrodę dla najlepszego piłkarza świata czyli złotą piłkę. Latem 2018 roku Cristiano ponownie zapragnął nowych doświadczeń. Tym razem na miejsce swojej gry wybrał ligę włoską, a konkretnie najlepszy klub w tym kraju – Juventus Turyn. Głównym celem Ronaldo będzie ponowne zdobycie Ligi Mistrzów i udowodnienie niedowiarkom, że nie tylko w barwach Realu Madryt potrafi sięgać po to trofeum.

Jest na dobrej drodze ku takiemu osiągnięciu, szczególnie po niedawnym meczu w którym jego drużyna wyeliminowała Atletico Madryt, a sam Ronaldo był architektem tego zwycięstwa zdobywając trzy gole.

Nigdy się nie poddawaj

Historia portugalskiego zawodnika jest wspaniałym przykładem dla wielu młodych ludzi. Jasno pokazuje, że przy dużej determinacji można w życiu osiągnąć na prawdę wiele. Nawet jeśli dorasta się w trudnych warunkach, można wyjść z biedy. Obecnie Ronaldo jest jednym z najbogatszych sportowców na świecie, a jego zarobki z samej tylko gry w klubie przekraczają czterdzieści milionów Euro. Nie warto jednak zazdrościć Portugalczykowi, a jedynie brać przykład z jego uporu w dążeniu do sukcesu.

Dodaj komentarz