Trudna praca fotografa

Trudna praca fotografa

Kościoły w Polsce są bardzo różnorodne. Sposób pracy w nich są bardzo różne i fotografie ślubne jakie w nich możemy uzyskać mają bardzo różny profil. Zawsze jednak są niepowtarzalne, no chyba że fotograf nie jest w stanie zwrócić uwagi piękna i przemyślanej koncepcji architektonicznej kościoła, bez tego nie da się wykonać niezwykłych ślubnych fotografii w żadnym ze świątyń.

Odpowiednie patrzenie na wizję artystyczną architekta daje oczywiście praktyka, lecz czasami udaje się odkryć u siebie specyficzny dar Boży który pozwala poczuć się kimś wyjątkowym, dzięki czemu stale patrzymy na świat przez klatkę aparatu fotograficznego i w każdym spojrzeniu w trakcie ślubnej ceremonii widzimy niezwykłe ślubne fotografie

Zdjęcia powinny być przedstawione klientowi w odpowiedni i godny sposób. Odbitki jakie otrzymuje klient powinny spełniać wysokie standardy jakościowe, muszą więc być wykonane na wysokiej jakości papierze fotograficznym oraz na dobrej chemii tak by efekt końcowy naszej pracy nie został popsuty przez starą chemię lub kiepskiej jakości papier fotograficzny.

Sam korzystam ze sprawdzonego i dobrego fotolabu i stwierdzam że coraz zadziej spotyka się miejsca w których firma stara sie oszczędzić na papierze bądź fotograficznej chemii.

Praca fotografa nie kończy się z chwilą wyjścia z kościoła, po wykonaniu pleneru czy po ukończeniu fotografii ślubnych oczepinach. Praca fotografika to nie tylko radosne zdjęcia. Tak naprawdę praca ślubnego fotografa zaczyna się z chwilą jego powrotu do domu lub firmy w której znajduje się sprzęt przy pomocy którego przygotowuje zdjęcia ślubne dla klienta.
Kiedyś ślubny fotograf zamykał się w ciemni gdzie przez wiele godzin mieszał chemię fotograficzną i cierpliwie naświetlał kolejne arkusze papieru.
Dziś Zdjęcia to cyfrowa ciemnia i cyfrowe maszyny do obróbki fotografii. Sam korzystam z kilku programów które pośredniczą pomiędzy aparatem fotograficznym a maszyną z której otrzymuję gotowe zdjęcia dla klienta.

Kim są nasi klienci i czym się charakteryzują?

Są to tak bywa młodzi ludzie których wiek nie przekracza 30, choć w czasach dzisiejszych nie jest to reguła i coraz częściej zdarzają się pary których wiek zdecydowanie przekracza 50. Nowożeńcy coraz bardziej różnią się wiekiem przy czym nie jest istotna płeć osoby starszej. Realizowałem zlecenia fotograficzne par w których panna młoda była starsza od swojego męża o co najmniej 10 lat i dla fotografa ślubnego to żadna nowość. Styl pracy przy wykonywaniu zdjęć ślubnych pary różniącej się wiekiem nie odbiega zasadniczo od tego w których bohaterami są nastolatkowie Nad wyraz rzadko miałem okazję wykonywać zdjęcia ślubne pary które bardzo różniły się statusem społecznym. Ten podział wciąż ma bardzo duże znaczenie w społeczeństwie nie tylko polskim.

Dodaj komentarz