Zaskakujące dekoracje bożonarodzeniowe

Zaskakujące dekoracje bożonarodzeniowe

Czas bożego narodzenia wprawia w euforię nie tylko tych najmłodszych. To zdecydowanie raj dla wszystkich, którzy kochają dekoracyjne akcesoria. W ten jedyny czas w roku można odmienić każde miejsce w najpiękniejszy zakątek. Sklepy szaleją z ofertą artykułów do dekoracji. A nas wprawiają w niemały zawrót głowy, kiedy należy podjąć decyzję o wymarzonym zakupie. Pomimo dostępności ogromnej ilości świątecznych gadżetów, wciąż poszukujemy oryginalności. Czegoś, co pozwoli nam wyróżnić się podczas tworzenia świątecznych dekoracji. Zarówno jeśli chodzi o dekoracje bożonarodzeniowe przed domem, jak i na stole. Co więcej, coraz częściej tworzymy ręcznie robione dekoracje bożonarodzeniowe. To już pierwszy krok do zachowania swojego trendu w ozdabianiu wnętrza domu.

Postaram się przekazać kilka pomysłów na nietuzinkowe dekoracje świąteczne.

Dekoracje bożonarodzeniowe na okno

Girlanda

To piękna i z pewnością przyciągająca wzrok dekoracja. Można ją wykonać na wiele sposób. Każdy z nich zachwyci swoim pięknem. Jeśli lubisz naturalne elementy, możesz ją wykonać z zielonych gałązek. Wniesie do domu piękny zapach i świąteczny klimat. Na prostym niedużym kijku, umieść kilka gałązek. Nie musisz tego robić w symetryczny sposób. Do tego doczep malutkie bombki lub delikatne światełka. Tak przygotowaną girlandę zawieść w oknie. Czy nie brzmi przekonująco?

Girlanda świetlna to dobra opcja, by pięknie rozświetlić dom. Do jej wykonania można użyć gotowych kurtyn świetlnych. Wystarczy je tylko umieścić przy karniszu. Z łatwością wykonasz ją samodzielnie. Możesz do tego użyć światełek w różnym kształcie. Gwiazdki, sopelki, śnieżynki, bombki, szyszki czy gwiazdorki. Wszystko, co świąteczne wniesie do domu magiczny klimat.

Naklejki na okno

Wydaje się banalne? Nie koniecznie. Piękna bajkowe czy świąteczne postacie wychylające się z okna jako dekoracja dla dzieci. Jak najbardziej! To piękna dekoracja bożonarodzeniowa na okno, zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Do jej wykonania nie potrzeba gotowego arkusza. Można ją zrobić wspólnie z dziećmi. Wybierzcie ulubioną świąteczną postać i stwórzcie wasz własne odzwierciedlenie. Jeśli wolisz prostszą wersję, spróbujcie wycinać gwiazdki czy choinki. W ten sposób pięknie wypełnisz okna. To nie tylko dekoracyjna nowość, ale także pomysł na spędzenie długich zimowych wieczorów.

Wiszące gwiazdy

Zdecydowanie hit ostatniego sezonu. Po zmroku w większości domów rozbłyskają blaskiem piękne wiszące gwiazdy. To nie tylko symbol Bożego Narodzenia. To także piękna dekoracja. Przy większym oknie pięknie zaprezentuje się jedna, ale za to większego gabarytu. Z kolei w małych oknach lepiej wygląda kilka mniejszych. Można je także podarować na prezent i uszczęśliwić swoich bliskich.

Dekoracje bożonarodzeniowe na stół

Obowiązkowy punkt na liście dekoracyjnej. Stół w domu kojarzony jest z miejscem rodzinnych spotkań. To przy nim zasiadamy i dzielimy najpiękniejsze rodzinne wspomnienia. Zwłaszcza w okresie świąt. Zatem jak moglibyśmy zapomnieć o jego wystroju?

Dekorację, która można przygotować już wcześniej, jest stroik. Może on przybrać najróżniejsze formy i kształty. Od tradycyjnego stroika z zielonych gałązek, po stroik wykonany tylko z bombek. Pięknie prezentują się cztery symboliczne świece. Można do nich dołożyć ulubione dodatki. Bombki, szyszki, zielone gałązki czy biały puch. Warto zadbać też o piękną podstawkę, która zadba o solidne podparcie.

Przygotowując wigilijną kolację, koniecznie zadbaj o szczegóły. Nie tylko w kwestii doboru świątecznych potraw. Zwłaszcza w dziedzinie dekoracji. Do tradycyjnego białego obrusu, dobierz piękny świąteczny bieżnik. Przy zastawie stołowej umieść świąteczne serwetniki i pokrowce na sztućce. Nie zapomnij o świecach, których blask doda magii. Świecę możesz u mieścić w tradycyjnym świeczniku lub rozstawić w centralnej części stołu.

Dekoracja bożonarodzeniowe w szkle

To coś dla fanów minimalistycznych, delikatnych akcentów dekoracyjnych. To także świetna forma prezentu czy podziękowania dla bliskich. Do jej wykonania potrzebne będą następujące rzeczy. Większy słój, styropian lub cukier, świeca, zielone gałązki lub bombki. Na dno słoika wsyp cukier, mąkę lub styropian. Nadaj mu nierównego kształtu. Następnie na jego środku ustaw świecę, dodaj wokół świąteczne akcenty. Na zewnętrznej górnej stronie słoja możesz zawiązać wstążkę. Podobną dekorację możesz wykonać w kieliszkach od wina lub małych słoiczkach. Tak przygotowana ozdoba może także posłużyć jako dekoracja bożonarodzeniowa na stół.

Łatwiejszą opcją stworzenia dekoracji bożonarodzeniowej w szkle są bombki. Poszukaj zestawu bombek o różnej wielkości. Wsyp je do większego słoika. W ten prosty sposób zyskasz unikatową dekorację bożonarodzeniową.

Jak widać, nie trzeba wielkich zdolności artystycznych, by odmienić wnętrze własnego domu. Pamiętajmy, że każda ozdoba świąteczna to symbol radości i zadowolenia.

Dodaj komentarz