Zatrzymywanie procesu starzenia

Zatrzymywanie procesu starzenia

Procesy starzenia są nieubłagane i dotyczą dosłownie każdego. Nawet osoby najbardziej dbające o skórę metodami tradycyjnymi w pewnym momencie muszą się poddać. Lifting jest chyba najbardziej znanym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zmarszczek. Wiele osób jednak obawia się efektów ubocznych tego zabiegu, to właśnie ich powinien najbardziej interesować mezoterapia mikroigłowa.

Szukając sposobów na zmarszczki właśnie te dwa zabiegi są najczęściej porównywane ze sobą. Mezoterapia jest zdecydowanie nowsza, ale nie tak skuteczna jak lifting. Dlaczego więc warto porównywać te dwa zabiegi? Jak twierdzą specjaliści z gabinetu Dodent Łódź mezoterapia mikroigłowa to zabieg warty uwagi.

Mezoterapia mikroigłowa to

Zabieg ten bazuje na kwasie hialuronowym połączonym z substancjami wypełniającymi zmarszczki i bruzdy. Kwas hialuronowy to substancja naturalna, występująca w naszych organizmach od urodzenia. Odpowiada za wiele funkcji, nas jednak interesuje jej wkład w gładkość skóry. Z wiekiem bowiem jest jej coraz mniej w naszym organizmie, a jedynym sposobem na uzupełnienie braków jest wstrzykiwanie jej z zewnątrz. Mezoterapia mikroigłowa jest najlepszym do tego zabiegiem, polega ona bowiem na wstrzykiwaniu malutkimi igłami małych porcji kwasu w skórę. Pozwala to na dokładnym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego.

Dlaczego mezoterapia jest lepsza?

Odpowiedź na to pytanie jest dość łatwa – bo jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Mezoterapia mikroigłowa nie wymaga nacinania skóry, nie naraża też aż w takim stopniu na powikłania. Jest ona zdecydowanie bezpieczniejsza jeśli chodzi o narażania nerwów twarzy. Dodatkowo twarz nie wygląda jakby ktoś ją na siłę naciągał jak dzieje się w przypadku liftingu. Dodatkowo mezoterapia mikroigłowa pobudza skórę do samoregeneracji, pomaga na wiele innych problemów jak np. przebarwienia i bruzdy potrądzikowe.

Nie bez zagrożeń

Mimo wszystko jednak i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czyli właśnie też mezoterapia wiążą się z pewnymi zagrożeniami. Skóra zaraz po zabiegu jest bardzo delikatna, więc także i podatna na kolejne podrażnienia i zakażenia. Nawet stosując się do wszystkich zaleceń specjalistów mogą pojawić się problemy.

Dodaj komentarz