Życzenia na nowy rok pisane wierszem

Życzenia na nowy rok pisane wierszem

Zastanawiając się głębiej dochodzimy do wniosku, że wiersze i aforyzmy towarzyszą nam w życiu w zasadzie wszędzie. Niektórzy mniej zwracają uwagę na piękne słowa inni więcej. Używamy wierszy do wyrażania uczuć i emocji. Często nie wiemy jak coś powiedzieć, a wystarczy, że znajdziemy odpowiedni wiersz i przez niego możemy wyrazić wszystko. W serwisach z kartkami i życzeniami, możemy znaleźć wiele ciekawych wierszy, które idealnie nadają się na użycie ich jako życzenia.

Czasem chcąc wysłać komuś życzenia noworoczne, nie bardzo wiemy, jak je napisać aby brzmiały fajnie ale nie szablonowo. Od tego istnieją właśnie ciekawe wiersze w serwisie, aby pomagać w takich sytuacjach. Wiemy sami po sobie, że czasami o wysłaniu kartki z życzeniami przypominamy sobie na ostatnią chwilę. W takiej sytuacji trudno o wymyślenie oryginalnych słów, zaglądamy wówczas do serwisu i mamy problem rozwiązany. Wystarczy wypełnić fajną kartkę ciekawymi życzeniami, wierszami i gotowe. Mówiąc o interesujących wierszach – życzeniach, nie mamy namyśli rymowanek, które słyszymy i czytamy wszędzie na około.

Ciekawy wiersz to taki, który niesie z sobą przekaz, zawiera w sobie głębię i uczucia. Nie każdy rozumie słowo pisane wierszem, jeśli decydujemy się na napisanie życzeń w formie wiersza musimy mieć pewność, że nasz adresat zrozumie ten przekaz. Wówczas mamy pewność, że takie życzenia utkwią w pamięci i w myślach dłużej niż tradycyjne życzenia. Dobry wiersz musi trafiać do głębi duszy.

Musi wywoływać emocje i sprawiać, że chcemy go czytać wiele razy, zastanawiając się nad sensem czytanym między wierszami. Jest to bardzo wyjątkowa zabawa poezją. Może mieć charakter poważny i refleksyjny, ale może mieć także charakter satyryczny.

Wybór odpowiedniego wiersza należy do każdego nadawcy indywidualnie. My sami znamy adresata i wiemy, jaki charakter wiersza dotrze do niego najbardziej. Dla osoby uduchowionej i ceniącej sobie tradycje, lepiej wybrać życzenia pisane wierszem, ale w sposób tradycyjny i dość jednoznacznie. Jeśli w innej sytuacji mamy np. dobrą koleżankę, która uwielbia wiersze, rozumie je i ceni, możemy pokusić się o znalezienie odpowiedniego do sytuacji wiersza, ale pisanego bardziej żartobliwie i swobodnie. Wiersze zawsze upiększają nasze życie, wzbogacają nas od wewnątrz. Czytając poezję wyciszamy się, przenosimy się w piękniejszy świat marzeń i wyobraźni. Na co dzień nie operujemy już takim pięknym językiem, dlatego warto po niego sięgnąć w czasie do składania życzeń, w Święta, Nowy Rok czy w inne okazje.

Dodaj komentarz