Okiennice wewnętrzne- charakterystyka i zastosowanie

Okiennice wewnętrzne- charakterystyka i zastosowanie

Shutters, czyli okiennice wewnętrzne wykonane są przeważnie z drewna lub PCV. Składają się z paneli, wypełnionych ułożonymi poziomo lamelami. Taka konstrukcja umożliwia regulowanie dostępu światła, poprzez obracanie lameli za pomocą specjalnego mechanizmu.

Warto rozważyć instalację okiennic wewnętrznych, zarówno z uwagi na ich funkcjonalność jak i właściwości dekoracyjne.

Zastosowania shutters

Okiennice wewnętrzne przede wszystkim chronią przed światłem słonecznym. Dzięki szczelności, efekt jest o wiele lepszy niż w przypadku zastosowania zwykłych zasłon. Ponadto, obracając lamele można zmieniać poziom oświetlenia pomieszczeń w zależności od potrzeb.

Jednocześnie nawet poziome ułożenie lameli, dopuszczające maksymalną ilość światła pozwala zachować prywatność. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dużych okien parterowych, mogących przyciągać ciekawskie spojrzenia sąsiadów.

Okiennice wewnętrzne korzystnie wpływają na temperaturę pomieszczeń. W lecie chronią je przed nadmiernym nagrzaniem, zastępując klimatyzację. Zimą natomiast zapobiegają nadmiernemu wychładzaniu się pomieszczeń.

Shutters stanowią również ciekawy element dekoracji wnętrz. Stylowe i oryginalne, pozwalają nadać pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Shutters można zainstalować w każdym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużej wilgotności jak np. w łazience należy wybrać wersję wykonaną z PCV, ze względu na wodoodporność. Tego typu okiennice są również niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania lub uderzenia.

Okiennice drewniane natomiast sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia. Shutters można stosować nie tylko w domach mieszkalnych. Dobrze sprawdzą się również m.in. w biurze lub restauracji.

Jakie okiennice wewnętrzne wybrać?

Dobrym wyborem będą okiennice wewnętrzne firmy Idea Shutters. Jedną z ich zalet jest możliwość dopasowania shutters do każdego rodzaju okna- od tradycyjnych prostokątnych, poprzez trójkątne i okrągłe, aż po przesuwne okna balkonowe.

Idea Shutters oferuje zarówno okiennice z wysokiej jakości drewna lipowego jak i PCV.

Shutters dostępne są w szerokiej gamie barw, pozwalając dobrać kolor według indywidualnych upodobań.

Czy warto zdecydować się na okiennice wewnętrzne?

Zainstalowanie okiennic wewnętrznych stanowi dobrą decyzję. Pomimo, że rozwiązanie to nie należy do najtańszych, zapewnia wyjątkową funkcjonalność. Stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnie stosowanych zasłon czy żaluzji.

Chroni nie tylko przed światłem, ale również hałasem. Zapewnia też izolację cieplną i wysoki poziom prywatności.

Dodaj komentarz