Pielęgnacja skóry po 30. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać?

Pielęgnacja skóry po 30. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać?

Skóra twarzy po trzydziestym roku życia wciąż wygląda młodo, ale zaczynają pojawiać się na niej już pierwsze zmarszczki. Coraz większa dostępność profesjonalnych zabiegów sprawia, że łatwiej jest powstrzymać pierwsze oznaki starzenia. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo znaleźć profesjonalny salon kosmetyczny. Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto to miasta, w których bardzo łatwo znaleźć studia urody z zabiegami wycelowanymi właśnie w pielęgnację skóry po trzydziestce. Poniżej przedstawiamy zabiegi, które warto wykonywać regularnie, aby powstrzymać pierwsze oznaki starzenia.

Mezoterapia

Mezoterapia w ostatnich latach stała się hitem kosmetycznym. Jest to idealny zabieg dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie. Polega on na niechirurgicznym dostarczaniu substancji odżywczych, regeneracyjnych i leczniczych do skóry właściwej. Jest to swoista bomba witaminowa dla Twojej skóry. Można ją nawet stosować na skórę głowy, co sprawia, że wypadanie włosów jest ograniczone.

Istnieją dwa rodzaje mezoterapii – igłowa i bezigłowa. W pierwszym rodzaju substancje odżywcze dostarczane są przez małe igiełki, co może wywoływać dyskomfort podczas zabiegu i niewielkie siniaki później. Mezoterapia bezigłowa jest dość nowym rozwiązaniem. Polega na wnikaniu do skóry za pomocą fal radiowych. Niewiele salonów kosmetycznych stosuje ten rodzaj zabiegu. Jego plusem jest brak późniejszych obrzęków i krwiaków.

Składniki, które znajdziemy w substancjach dostarczanych do skóry to m.in.:
• kwas hialuronowy;
• aminokwasy;
• krzemionka organiczna;
• witaminy;
• kofeina;
• sole mineralne.

Efekty mezoterapii to m.in.: nawilżenie skóry, redukcja przebarwień, wygładzenie zmarszczek, blizn i rozstępów. Pierwsze pozytywne skutki są widoczne już po paru zabiegach, które powinno się wykonywać regularnie.

Endermologia

Endermologia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z cellulitem i starzeniem się skóry. Zabieg ten to mechaniczny masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną. Wspomaga to redukcję tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wpływa pozytywnie na produkcję kolagenu. Wszystko to wpływa pozytywnie na jędrność skóry i widocznie ją odmładza.

Endermologię można stosować nie tylko na uda i brzuch, ale też na twarz! Poprawia wtedy kontur twarzy i wygładza zmarszczki, co sprawia, że jest idealnym substytutem inwazyjnych zabiegów z medycyny estetycznej, na przykład liftingu.

Masaż może też przyczynić się do redukcji bólu kręgosłupa i bólów mięśniowych. Kolejnym atutem endermologii jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Pod wpływem masowania tkanki tłuszczowej uwalniają się wcześniej magazynowane substancje (nawet sprzed paru lat!). Warto skorzystać z niego raz na parę miesięcy – wykonanie go trwa of 40 minut do godziny.

Dodaj komentarz